Hlavní navigace

Vyšel Computerworld 9/2021

30. 8. 2021

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
Hlavními tématy prvního podzimního čísla jsou data: jak je správně šifrovat, zálohovat a obnovovat. A k tomu další zajímavé informace. Stačí se jen začíst.

Zálohování a obnova dat v datových centrech se neobejdou bez kvalitní strategie, která musí především dbát na účinnou ochranu dat. Tomu se musejí přizpůsobit i požadavky na audit postupů zajišťujících zálohování a obnovu dat. Mezi hlavní trendy oboru dnes patří multicloudové zálohování, ochrana před ransomwarem a DRaaS. O tom všem píšeme v rozsáhlém materiálu v aktuálním Computerworldu.

A nejen o tom. Data jsou totiž pro každou firmu klíčová. Aby byla v bezpečí, je nutné je kromě zálohování také šifrovat, aby nebyla zneužita, pokud padnou do cizích rukou. A věděli jste, že výzkumníci dělají pokroky v různých přístupech pro posílení šifrovacích metod a algoritmů? Nové nástroje také spojují lepší soukromí a agilnější aplikace, které odvedou lepší práci při ochraně před útoky včetně takových, jež by mohly využívat zatím spíše hypotetické kvantové počítače. Přinášíme proto novinky z nejdůležitějších oblastí kryptografického výzkumu.

Další technologickou novinkou, která si razí místo v podnikovém IT je využívání multicloudů – tedy kombinace různých cloudů od různých dodavatelů sjednocených pod jednu ovládací konzolu. Pro větší podniky je podpora multicloudu téměř nevyhnutelná, protože udržení aktivit v jediném veřejném cloudu je velmi náročné. Ale má to samozřejmě i svá ALE. V mnoha situacích totiž dávají multicloudové architektury největší smysl. Ale snaha získat manévrovací prostor, dosáhnout agility a vyhnout se vazbě na pouze jednoho poskytovatele s sebou může nést skryté náklady a nečekané komplikace. Upozorníme vás na ně.

ICTS23

V dalších článcích v čísle se třeba můžete dočíst o tom, jak bionické protézy pomáhají slepcům nebo imobilním lidem, podíváme se na autonomní auta, kvantové počítače i inovace v oblasti dronů. A pro automobilové fanoušky máme i recenzi VW Multivanu.

Přeji vám příjemné čtení.

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.