Hlavní navigace

Vyšel nový Computerworld 4/22

31. 3. 2022

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
V rozšířeném vydání magazínu se například dozvíte, kde vám dají zajímavou práci, jak to vypadá v Česku s edge computingem, co vyrábějí moderní alchymisté pomocí počítačů nebo třeba jak vybrat úložné pole NVMe.

Zpracování dat na okraji sítě přináší podnikům nepopíratelné výhody, ale má i svá bezpečnostní rizika. Oboje poctivě probíráme v našem šestistránkovém článku u tajích edge computingu.

Věděli jste, že alchymisté ještě nevymřeli? Ti moderní ke svým „kouzlům a čárám“ potřebují počítače a čím rychlejší tím lepší. Badatelé v oblasti chemie a fyziky používají roboty, umělou inteligenci a kvantové počítače pro vývoj nových materiálů, které naléhavě potřebujeme například k boji s klimatickou změnou. Kvůli lepším a rychlejším výsledkům by ale potřebovali plně automatizované laboratoře. Jak na tom jsou, popisujeme v článku Virtuální alchymie pro 21. století.

Používáte nástroje pro vizualizaci dat? A používáte je správně? Přinášíme rady expertů, jak pomocí nich získat z uložených údajů co nejvyšší hodnotu.

Pole NVMe (Nonvolatile Memory Express) nabízejí momentálně nejvyšší dostupný výkon pro ukládání dat a podnikům, které jsou ochotné za to zaplatit, poskytnou obrovské zrychlení práce. Jestli jste zrovna ve fázi výběru, tak nespěchejte a přečtěte si náš materiál k tomuto tématu. Díky NVMe mohou SSD nabízet tak velký výkon, že se zpomalení při ukládání dat opravdu minimalizuje, takže se taková změna v některých případech může vyplatit. Píšeme o tom v článku Úložná pole NVMe: Vyberte to nejlepší.

A téměř polovinu celého rozšířeného čísla obsadil náš pravidelný speciál TOP IT Employers o trhu práce, kde vám radíme, jak si nejlépe najít skvělou práci, jak si ji udržet nebo naopak jak najít nejlepší zaměstnance. A k tomu vždy přihazujeme i pár konkrétních tipů na dobré či zajímavé zaměstnavatele.

Inspirativní čtení!

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.