Hlavní navigace

Vyšel nový Computerworld 6/22

1. 6. 2022

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
Edge computing, správa dat, vývoj aplikací nebo třeba zálohování databází. To jsou témata sedmého vydání Computerworldu. A máme toho připraveného mnohem víc.

3D tisk existuje přibližně třicet let, ale stále představuje jen malé procento výroby jako celku. Přesto se zdá, že by zde v blízké budoucnosti mohl zaujmout významnější roli. Už dnes totiž existují odvětví, kde je 3D tisk přirozenou součástí práce – ať už jde o výrobu proto typů využívanou hlavně v létě] ckém a automobilovém průmyslu nebo o hotové výrobky jako ve zdravotnictví. Mnohem víc se o zákoutích 3D tisku dozvíte v aktuálním vydání Computerworldu.

Dále máme připravený například rozbor práce v hybridním prostředí. Pro někoho výhodná varianta práce, ale ve skutečnosti to není zase tak pozitivní, jak to vypadá.

Věnujeme se také umělé inteligenci, vědci totiž pracují na nástrojích, které dokážou přimět AI aby z pozorování odvodila souvislost mezi příčinou a následkem. První výsledky s použitím v medicíně či fyzice jsou velmi slibné.

Chcete‐li zálohovat databázi, musíte znát způsob jejího provozu a který z více než třinácti typů designu databází používá. V našem příspěvku se zaměříme na čtyři z nich (relační, klíč‐hodnota, dokument a široký sloupec), jež vyvolávají ohledně jejich back‐upu nejvíce otázek. Znalost těchto modelů pomůže týmu zálohování vytvořit vztah a úroveň důvěry se správci databáze, a to prospěje oběma stranám. Začtete se a zálohujte.

Problematiku edge computingu probereme úplně do dna ve dvou materiálech. První se věnuje důvodům masivního vzestupu zájmu o edge computing. A druhý článek se zabývá plně autonomním nasazením a provozem edge computingu.

Pro zájemce o datovou analytiku máme připravený materiál o Datových skladech. Protože podnikový data warehouse je komplexní strukturovaný datový sklad navržený pro podporu analýz údajů v něm umístěných a často slouží jako zdroj dat pro systémy BI nebo systémy využívající strojové učení.

A posledním velkým článkem, který toto vydání Computerworldu přináší je téma vývoje aplikací.

cyber23

Časopis si můžete koupit zde

Přeji vám inspirativní čtení!

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.

Byl pro vás článek přínosný?