Hlavní navigace

Výsledky Vánoční soutěže Computerworldu

Vánoční soutěž redakce časopisu Computerworld dneškem skončila, pojďme se proto podívat na správné odpovědi.
Martin Noska 21. 12. 2007

Sdílet


Vánoční soutěž redakce časopisu Computerworld dneškem skončila, pojďme se proto podívat na správné odpovědi.

Předem děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili a pro velký zájem čtenářů jsme se rozhodli, že další soutěž uspořádáme hned na začátku nového roku. Z vašich došlých odpovědí během dnešního dne vybereme ty nejpřesnější a výherce sluchátek Jabra GN 9350 i knih 10 nejžhavějších technologií světa počítačů a internetu kontaktujeme e-mailem. Pokud vás zajímá, jaké byly správné odpovědi, podívejte se na řešení:

Na otázku číslo 1, jaká instituce má být domovem pro super-výkonný počítač pojmenovaný Amálka, v jehož útrobách se skrývá 326 procesorů společnosti Intel, je správnou odpovědí, že se jedná o Ústav fyziky atmosféry Akademie věd ČR.

Správná odpověď na otázku číslo 2, v jakém roce podle studie, kterou vypracovala nezávislá analytická společnost Nemertes Research LLC, hrozí nebezpečí, že současná kapacita internetu přestane dostačovat, zní, že to bude již roku 2010.

Na otázku číslo 3, kolik databázových serverů, připojených do internetu, nepoužívá podle výzkumu společnosti Next Generation Security Software ke svému zabezpečení ani firewall, je správná odpověď zhruba půl milionu.

Za jak dlouho lze očekávat, že se objeví nové procesory, vyrobené 32nm technologií? Bude tomu už za dva roky, tak zněla správná odpověď číslo 4.

Infiltrace Win32/PSW.Agent.NDP, která patřila v říjnu 2007 mezi největší hrozby počítačové bezpečnosti, má za cíl po napadení počítače získat a odeslat citlivé informace uživatele. Kdo odpověděl na otázku číslo 5 jinak, bylo to bohužel špatně.

A konečně správná odpověď na otázku číslo 6, jak velký (v megabytech) byl adresář s podklady putujícími do sazby u posledního letošního čísla tištěného Computerworldu, zní 173.

Redakce Computerworldu přeje všem pěkné Vánoční svátky a úspěšný start do nového roku a těšíme se s vámi na další shledání na našich internetových stránkách!