Hlavní navigace

Vytvořte si jednotku USB pro obnovení Windows 10 - 2.díl

13. 10. 2017

Sdílet

 Autor: © ecco - Fotolia.com
Vše, co potřebujete vědět o tomto doslova životně důležitém nástroji. Vytvořte si jej raději dříve, než bude pozdě. Až váš počítač odejde, uvidíte, jak se vám bude hodit!

Předcházející díl

 

Nikdy nevíte, kdy se vám bude jednotka pro obnovení operačního systému Windows hodit, abyste mohli tento operační systém uvést do předchozího funkčního stavu. A proto neváhejte a vytvořte si ji raději hned teď – jak záhy zjistíte, je to velmi snadné!

Vytvoření jednotky pro obnovení systému

Pojďme se nyní podívat na to, jak se taková jednotka pro obnovení vytváří a čím vším vám může být užitečná.

Ze všeho nejdříve budete potřebovat vyměnitelný disk USB s kapacitou od 8 GB do 16 GB. Tento disk připojte do volného portu USB vašeho počítače. Následně spusťte nástroj Ovládací panely (nejsnáze jej spustíte přes klepnutí pravým tlačítkem myši na ikonku Windows). Poté v okně Ovládací panely napište do políčka pro vyhledávání řetězec vytvořit jednotku pro obnovení. Další možnost spočívá v postupném klepnutí na odkazy systém a zabezpečení > zabezpečení a údržba > Obnovení.

Je velmi pravděpodobné, že pro pokračování budete muset zadat heslo správce počítače. V následujícím dialogovém okně pak zaškrtněte volbu Zálohovat systémové soubory na jednotku pro obnovení.

Po vytvoření jednotky pro obnovení je potřeba z ní zavést systém, protože jinak ji nebudete moci použít. Způsob, jakým zajistit, aby váš počítač zavedl operační systém z vyměnitelného disku USB, se liší v závislosti na stáří počítače a základní desky. Obvykle ale postačí, pokud během spouštění počítače stisknete některou z funkčních kláves, která zajistí zobrazení okna por výběr média, z něhož se má zavádět operační systém. Ze seznamu vyberte vyměnitelný disk USB, který používáte a poté by mělo následovat zavedení operačního systému z tohoto disku USB.

Po zavedení operačního systému z vyměnitelného disku USB uvidíte obrazovku nabízející možnost odstranění potíží. Po výběru této možnosti uvidíte následující volby: Obnovit z jednotkya Upřesnit možnosti ( a ještě možná volbu pro obnovení do továrního nastavení, pokud je tato možnost k dispozici).

Tuto obrazovku uvidíte, když zavedete operační systém z jednotky pro obnovení. Zde máte možnost buď opravit operační systém Windows, nebo jej kompletně přeinstalovat

 

CS24

Pokračování

 

Byl pro vás článek přínosný?