Hlavní navigace

Vytvořte si zálohu svých her na Steamu - 1.díl

16. 6. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Určitě se shodneme na tom, že je lepší mít k dispozici lokální zálohu svých her provozovaných na Steamu – a snad nejdůležitější je zálohování her, které na disku zaberou klidně i 50 GB místa.

Zlaté pravidlo zálohování říká, že nejbezpečnějším řešením je mít vždy od každého zálohovaného objektu celkem tři kopie – jedna je ta, kterou máte uloženu na pevném disku a kterou právě používáte, druhou kopii si vytvoříte zálohováním na místní zálohovací médium a konečně třetí kopii máte zálohovánu na nějakém zálohovacím médiu mimo prostory vašeho počítače či firmy nebo domácnosti. Je zřejmé, že toto pravidlo platí nejen pro klasické dokumenty, ale i třeba pro hry.

Úvod

Pokud jako hráč počítačových her používáte platformu Steam, pak vězte, že zálohování na vzdálená umístění řeší za vás právě firma Valve. Díky tomuto řešení si můžete hry zakoupené na Steamu kdykoliv stáhnout znovu. Nicméně kromě toho se určitě vyplatí provádění pravidelných lokálních záloh souborů všech vašich her, vždyť právě stahování her patří mezi nejnáročnější, protože se obvykle jedná vskutku o obrovská množství dat.

Aby ale nebyl někdo uveden v omyl, je nutné hned objasnit, že se v tomto článku budeme zabývat zálohováním počítačové hry a nikoliv zálohováním stavu hry, v němž se při hraní právě nacházíte. K tomu snad jen jednu poznámku, a to tu, že řada her na Steamu vaše pokroky ve hře zálohuje automaticky, a to pomocí služby Steam Cloud od firmy Valve, nicméně pro pořádek je třeba připomenout, že se toto zálohování neprovádí u všech her.

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?