Hlavní navigace

Vývojáři nechtějí čekat na novou verzi Androidu

19. 5. 2012

Sdílet

 Autor: © Alex Bramwell - Fotolia.com
Android 5 Jelly Bean by měl být uveden možná již na podzim. Vývojáři ale nechtějí čekat na slibované funkce a zaměřují se na starší verze.

Podle nepotvrzených zpráv by operační systém Android 5 Jelly Bean mohl být vydán již na podzim. Měl by obsahovat řadu vylepšení, například integraci prohlížeče Chrome, lepší podnikové zabezpečení, lepší správu napájení a možná podporu dual-boot pro operační systém Windows 8 od Microsoftu. Google nicméně prozatím na žádosti o komentář ohledně svého budoucího operačního systému nereagoval.

Nicméně vývojáři pro systém Android tento týden na konferenci AnDevCon prozradili, že jsou příliš zaměstnáni řešením aktuálních verzí, jako je Android 4 Ice Cream Sandwich, na to, aby zbytečně čekali na další aktualizaci operačního systému. Chris Morris, vývojář ve společnosti Weather Channel, řekl, že „nejdříve je potřeba zaměřit se na to, co je nyní k dispozici.“

Michael Luongo si myslí, že Jelly Bean vypadá zajímavě. Luongo je vývojář specializující se na aplikace pro sdílení médií ve společnosti TechSmith. Aplikace pro stávající verzi Ice Cream Sandwich vyvíjí okolo šesti měsíců. „Myslím, že každý chce zpeněžit své aplikace hned,“ takže zprávy o případné nové verzi operačního systému Android nebudou mít na vývoj žádný větší vliv.

Vývojáři David Mathisen z firmy Allegiance Software a Teresa Jiminez Arreolová z vývojového a výzkumného oddělení společnosti France Telecom mají podobné pocity. Ani jeden z nich nechce čekat na další aktualizaci OS Android. Mathines prozrazuje: „Chci si být jistý, že každý, kdo má telefon s Anroidem, bude moci naši aplikaci využít.“ Nicméně Jiminez Arreolová přiznává, že roztříštěnost Androidu je problém. „Někdy je nutné implementovat různé nástroje, aby aplikace fungovaly v různých verzích,“ vysvětlila. V současné době jsou na různých zařízeních využívány čtyři verze operačního systému Android: 2.2 Froyo, 2.3 Gingerbread, 3.0 Honeycomb, a 4.0 Ice Cream Sandwich. Upgrade ve starších i novějších přístrojích na nejnovější Ice Cream Sandwich je pomalý.

Příští měsíc konaná konference vývojářů Google I/O v San Francisku by mohla být místem, kde by Google mohl oficiálně představit Jelly Bean. Na konferenci AnDevCon se vývojáři dozvěděli o dění okolo vývojových nástrojů pro Android. Podle Romaina Guye, softwarového specialisty společnosti Google, jde například o předpokládaný příchod debuggeru GL, který bude nabízet podporu pro grafické API OpenGL 2D/3D. Mezi ně patří například ladění vykreslování artefaktů a problémů s vykreslováním.

Byl pro vás článek přínosný?