Hlavní navigace

Vývojáři předvedli Android na tabletu HP TouchPad

9. 9. 2011

Sdílet

 Autor:
Vývojářská skupina Cyanogen si dala za úkol vytvořit prostředí s možností bootovat na TouchPadu od HP jak do Androidu, tak i do původního WebOS.

Spekulace o možnosti provozovat OS Android od Googlu se objevily hned po ohlášení ukončení výroby tabletů TouchPad společností HP. I když totiž HP chce s podporou WebOS pokračovat, je jasné, že příliš mnoho vývojářů se v aktivitách pro tuto platformu už angažovat nebude a budoucností TouchPadu by se tak mohl stát právě Android, i když bez oficiálního „požehnání“ od HP.

Vývojáři ze skupiny Cyanogen již představili funkční alfa verzi svého moddingu Androidu pro TouchPad, jejíž demonstraci nahráli na Youtube (viz video pod článkek). Samozřejmě jde zatím o prvotní verzi projektu, takže řada funkcí dosud není k dispozici, ale Android na TouchPadu již úspěšně bootuje a běží.

Cyanogen má s úpravami Androidu již zkušenosti, protože vytvořil již různé modifikace pro smartphony. Verze CM7, kterou vývojáři upravují pro běh na TouchPadu od HP, je pak podle zástupců skupiny speciálně připravená pro běh na tabletech. Alfa verze buildu zatím není k dispozici ke stažení, vývojáři uvolní pravděpodobně až některou z budoucích verzí.

Tablety TouchPad tak díky Androidu mohou dostat novou budoucnost, zástupci HP navíc pro velký zájem slíbili pokračování jejich výroby až do konce října 2011 (více viz článek HP pro velký zájem vyrobí další tablety TouchPad). I když nejde o zásadní přehodnocení plánů, ale jen o mírnou modifikaci, neboť původně se počítalo s okamžitým ukončením výroby všech přístrojů s WebOS, může se tak TouchPad stát na trhu ještě (alespoň dočasně) nečekanou hvězdou a silnou konkurencí pro tablety ostatních výrobců.

skoleni