Hlavní navigace

Vývojářské prostředí Genero si razí cestu na český a slovenský trh

27. 4. 2015

Sdílet

 Autor: Jan Mazal, IDG Czech Republic
Společnost Four J’s, která stojí za integrovaným vývojovým prostředím pro všechny platformy, hledá na českém a slovenském trhu nové nezávislé softwarové vývojáře.

Do Prahy přijeli zástupci společnosti Four J’s, aby představili českému trhu své vývojářské prostředí Genero pro vývoj aplikací pro desktopová, webová i mobilní rozhraní.

 „V aplikační ekonomice nastává inflexní bod, vývoj se mění od roku 2007. Mobilní platforma je definující prvkem nové doby,“ říká Bryn Jenkins, COO společnosti Four J’s, která na trhu působí od roku 1992.

Jsme svědky propojené společnosti, kterou spojují mobilní technologie, uvedl Jenkins a dodal, že mobilita nemá dopad jen na jednotlivce, ale také na byznys a vlády.

Důvodem je, že v historii byly informace šířeny několika jednotlivci mezi ostatní, dnes se informace díky sociálním sítím šíří mezi mnoha lidmi bez dalších nákladů a nutnosti mít povolení… Facebook je kyber –kmen větší než Čína,“ dodává Jenkins.

Bryn Jenkins také vzpomenul, že výrobci, kteří dominovali IT odvětví posledních 30 let, již nejsou pány tohoto výpočetního odvětví. Novými hráči jsou Apple a Google, kteří vedou odvětví mobilních aplikací a mění svět IT.

 

Kdo je Four J‘s

Four J’s se zaměřuje na nástroje pro vývoj byznysových aplikací s cílem zvyšovat produktivitu vývojářů. V portfoliu má vývojové prostředí se sadou vizuálních nástrojů pro tvorbu aplikačních rozhraní. Dodává také prostředí Genero Mobile pro vývoj mobilních aplikací pro Android a iOS bez nutnosti znát další vývojářské platformy.

Podle studie z roku 2011 dvě třetiny IT projektů nenaplní původní očekávání, důvodem je, že spoustu věcí vývojáři vyvíjí vše od začátku.

Podle zákaznického benchmarku Institutu sociálního zabezpečení v Mexiku překonaly nástroje a jazyk Genero ve vysoké produktivitě a nízké chybovosti prostředí Microsft .NET, Java a C++ s vysokým náskokem.

Four J’s také tvrdí, že s jejími nástroji lze vyvíjet mobilní aplikace až pětkrát rychleji než s nativními nástroji od Applu a Googlu.

Jelikož jsou nástroje vývoje pro mobilní platformy proprietární, musí se vývojáři rozhodnout, pro kterou platformu (v rámci časového fondu) budou vyvíjet. Náročnost a objem potřebných znalostí pro vývoj jsou podle Jenkinse hlavní důvody, proč mají vývojáři problém vydělávat peníze. Proto nabízíme nástroje, které umožňují vyvíjet aplikace napříč platformami, říká Jenkins.

Jednou vyvinuté uživatelské prostředí v Generu je podle Bryna Jenkinse automaticky spustitelné na všech platformách (desktopové, mobilní, webový klient).

Firma Four J’s založená v roce 1992 má vývojové centrum ve Štrasburgu. Zhruba polovinu jejího obratu tvoří příjmy z Ameriky, třetinu z EMEA a zbytek z APAC. Celosvětově spolupracuje s více než 75 ISV, kteří generují 68 % výnosů, dalších 9 % jde od OEM a 23 % od koncových uživatelů.

Cloud22

Společnost dodává své nástroje do řady vertikál, z nichž nejsilnější je výroba, dále pak vzdělávání, finance, ale i retail, zdravotnictví, veřejná bezpečnost a další.

V České republice Four J’s spolupracuje se společností Vera, která vyvíjí software pro radnice a začíná i pro policii. Podle Karla Konečného, regional managera pro ČR a SR, je firma v jednání s dalšími dvěma partneři v ČR a dvěma v SR.