Hlavní navigace

Vyzkoušeli jsme: Šikovný chytrý náramek Honor Band 5

27. 11. 2019

Sdílet

 Autor: Honor
Nenápadný, lehoučký a přitom docela schopný chytrý náramek koupíte za pár korun. Co za ně dostanete?

Chcete vědět, kdo vám volá, píše, kolik je hodin, ale nechcete neustále vytahovat z kapsy mobil, ani nechcete vytahovat příliš mnoho peněz z kapsy za chytré hodinky? Tak jsou tady chytré náramky. Jedním z těch nejchytřejších a zároveň za velmi rozumný peníz je Honor Band 5.

Na rozdíl od předchozích generací umí už česky, má skvělý displej, velkou výdrž a je velmi skladný. Na ruce ho skoro neucítíte, přesto vám ukáže, kdo vám píše, co vám píše, kdo vám volá, kolik je hodin, kolik jste ušli kroků, jak jste spali, jak vám tluče srdce a dokonce kolik kyslíku máte v krvi.

To všechno samozřejmě i ve spolupráci s aplikací Huawei Health, protože sledovat takové záznamy je lepší na mobilní obrazovce než na malém displeji hodinek.

Obecně mne na tomto náramku nejvíce dostala výdrž baterie. Týden není žádný problém, akorát bych si dovedl představit lepší upozornění, že baterie bude brzy vybitá. K nabíjení Bandu 5 je potřeba nabíjecí kolébka k připojení do kabelu microUSB. To je asi tak jediná zásadní výtka, kterou je možné k Bandu mít. Když už ne bezdrátové nabíjení, tak alespoň USB-C, protože microUSB už je dávno mrtvý koncept.

Snad už samozřejmostí je vodotěsnost nejen do sprchy, ale i při plavání (náramek dokonce rozpozná automaticky rozpozná plavecký styl a přidá vám ho do sekce cvičení). Honor Band 5 jsem s radostí i podrobil oblíbenému kombo testu – trénink v písku, sauna a ledový bazének. Přežil bez poškrábaní a stále fungoval na jedničku.

Cloud22

Snad akorát by si zasloužil nějaký zámek displeje, aby se nerozsvěcel při sprchování a také v noci při pohybu rukou.

Za necelých 900 korun je to paráda.