Hlavní navigace

Vyzkoušeli jsme: Xiaomi Mi A3

 Autor: xm.cz
Telefon střední střídy, který má prvky výbavy z lepších telefonů, ale také z těch horších, a s dobrou cenovkou.
-rd 22. 11. 2019

Sdílet

Xaomi patří k aktuálně velmi úspěšným značkám nejen globálně, ale i v Česku. Na českém trhu působí oficiálně od září 2017 a smartphone Xiaomi vlastní každý šestý Čech a chytré hodinky nebo náramek dokonce každý druhý.

Zkoušený Mi A3 doufá, že se obsadí středí třídu mobilů s cenou kolem 4500 korun. Má na to, když obětujete některé prvky výbavy za jiné. Kupříkladu když vám nevadí horší rozlišení displeje, ale nutně toužíte po čtečce otisků prstů integrované v displeji. Každému dle jeho potřeb. Pozor, nenajdete tu čtečku NFC, takže žádné placení z mobilu. Kartu musíte mít pořád s sebou. Chybí i bezdrátové dobíjení.

Možná, že i kvůli displeji s menším rozlišením je telefon překvapivě svižný. Jasně, není to sprinter, jako TOP modely, ale zase cenovka 4500 jasně udává mantinely. Procesor Qualcomm Snapdragon 665 s grafickým procesorem Adreno 610 a 4 GB operační paměti je bohatě dostačující sestava i na nějaké to aktivnější hraní na mobilu.

Čtečka otisků prstů v displeji je (opět obzvláště s přihlédnutím k cenovce) funkční. Jasně, občas se otisk nepovede přečíst, ale to je bolístka všech telefonů s tímhle nesmyslem. A pozor, jestli s tím nemáte zkušenosti, prst musíte přiložit na přesné místo na displeji, není kdekoliv na displeji. Případně tu je odemykání pomocí obličeje, ale zůstal bych u klasického odemykání klávesnice či toho otisku.

Důležitým faktorem je kvalita fotoaparátu. Za světla jsou snímky v pořádku, horší to je, když už světla není mnoho, ale zase – při koupi telefonu jste nevytáhli ani celou pětitisícovku.

Pochvalme Xiaomi také za baterii s úctyhodnou kapacitou 4030 mAh, která opravdu postačí na celý den (někomu i dva). Stejně tak se mi líbí čisťoučký android, bez nějaké nadstavby, díky čemuž má telefon zajištěné rychlé aktualizace operačního systému minimálně na dva roky.

 

Telefon k recenzi zapůjčil prodejce Xm.cz