Hlavní navigace

Význam Geoprostorové inteligence roste, aneb ohlédnutí za GIS2008

Ve čtvrtek 20. března se uskutečnila v pražském kongresovém hotelu Clarion konference GIS2008 – Geoprostorová inteligence a informační systémy. Jejím cílem bylo ukázat, jak mohou geoprostorová řešení pomoci při nastavení procesů ve firmě a jak prostřednictvím nich dosáhnout snížení nákladů, optimalizovat využití zdrojů v dopravě, logistice či správě majetku.
Martin Noska 21. 3. 2008

Sdílet


Ve čtvrtek 20. března se uskutečnila v pražském kongresovém hotelu Clarion konference GIS2008 – Geoprostorová inteligence a informační systémy. Co vše se zde řešilo?

Cílem konference bylo ukázat, jak mohou geoprostorová řešení pomoci při nastavení procesů ve firmě a jak prostřednictvím nich dosáhnout snížení nákladů, optimalizovat využití zdrojů v dopravě, logistice či správě majetku. Představeny byly také možnosti integrace a sdílení dat mezi GIS systémy a příklady jejich využití v praxi.

Konferenci zahájil úvodní přednáškou Eric Straalman z Autodesku, podle nějž v České republice v oblasti GIS dochází k rychlému rozvoji, i když řada firem s těmito systémy zatím ještě experimentuje, zatímco na západě společnosti již přesně ví, jaké přesné výhody jim přinesou. Řešení s názvem Topobase, které v této oblasti představuje Autodesk, je vhodné pro firmy všech velikostí, neboť je dobře škálovatelné a může jej v konkrétní společnosti využívat 5 nebo i 5 000 uživatelů.

Topobase se podle Erica Straalmana vyznačuje i kompaktností, neboť se jedná o komplexní řešení a vše potřebné je již obsaženo v tomto systému pohromadě. Dalšími výhodami je například jeho otevřenost a také unikátní CAD část.

Se svými příspěvky na konferenci poté také vystoupili například Mojmír Macek, ředitel společnosti Sitewell, Michal Češek, generální ředitel Navisysu, Jan Binter z Xanadu, Ivo Bánovský z Insurance Solution Group, Hugh acKay z Intermap Technologies jejich cílem bylo ukázat praktické uplatnění GIS v podnikové sféře a další významné aspekty této problematiky.

Pořadatelem konference byla společnosti IDG, hlavními partnery pak Autodesk, Microsoft a Oracle.

Eric Straalman z Autodesku prezentuje možnosti Topobase.