Hlavní navigace

Vzniká otevřená platforma pro technologie inteligentního bydlení

16. 4. 2015

Sdílet

 Autor: © Igor Mojzes - Fotolia.com
Společnosti ABB, Bosch a Cisco vytvořily organizaci mozaiq operations, která nabídne otevřenou softwarovou platformu usnadňující majitelům inteligentních bytů a domů ovládání všech jejich domácích spotřebičů a přístrojů.

Tato platforma podle členů pomůže sjednotit doposud individuální řešení domovní automatizace a nabídne možnost vzájemného propojení jednotlivých zařízení.

Platforma, kterou chce nový společný podnik vyvinout, dovolí propojit zařízení, jejich funkcionality i osoby a umožní širokému spektru výrobků spolu snadno a bezpečně komunikovat.

Spotřebitelé tak prý budou mít možnost snadno a intuitivně nastavit své spotřebiče a zařízení bez ohledu na značku, nepochybně pohodlněji a s podstatně vyšší energetickou účinností. Například při nečekaně teplém dni umožní buď jedním kliknutím na chytrém telefonu, nebo díky předem nastaveným instrukcím stáhnout doma žaluzie; vypnout sušičku na prádlo či automaticky zhasnout všechny obrazovky v domě, a dostat tak děti ven.

Nová platforma má také pomoci vytvořit příležitosti pro řadu nových služeb tím, že umožní jednoduchou a přitom bezpečnou výměnu dat mezi různými typy zařízení a jejich uživateli.

Dočasně bude stát v čele nově vytvořeného podniku Dirk Schlesinger ze společnosti Cisco Internet Business Solutions Group, který bude po dobu výkonu své funkce sídlit v německém Frankfurtu.

Bližší informace o platformě najdete na adrese mozaiq-operations.com.