Hlavní navigace

WD představil svůj nejtenčí 5TB přenosný disk

2. 10. 2019

Sdílet

 Autor: Western Digital
Nové externí disky WD My Passport umožňují ukládat a přenášet ještě vice fotografií a video souborů

Společnost Western Digital představila inovované externí disky WD My Passport a WD_My Passport for Mac. Tato produktová řada se nyní rozšířila o nejtenčí externí přenosný disk s kapacitou 5 TB. Disk je tenký jen 19,15 mm (0,75”), má stylový design, kompaktní rozměry a vejde se do dlaně ruky. Nový disk má velkou kapacitu pro ukládání, třídění a sdílení ohromného množství fotografií, videa, hudebních souborů a dalších dokumentů. 

Western Digital

Nové stylové disky v moderním designu jsou k dostání v kapacitách až 5 TB. Řada My Passport je nabízena v atraktivních nových barevných odstínech včetně černé, modré a červené. Verze My Passport for Mac je v temně modré barvě. Disky My Passport jsou naformátované pro Windows 10 a mají konektor USB 3.0 zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0. My Passport for Mac je formátován pro macOS Mojave a má USB-C konektor, je tedy ihned po rozbalení připraven pro použití.

Uvedené externí disky poskytují také dodatečnou ochranu uloženého digitálního obsahu a to díky softwaru WD Security (ochrana heslem a 256bitové hardwarové šifrování AES), možnost zálohovat obsah sociálních médií a cloudových úložišť (jako je Facebook, Dropbox and Google Drive) a mají také ovládací software WD Drive Utilities. 

Cloud22

Cena a dostupnost

Nové externí disky My Passport budou dostupné prostřednictvím internetových obchodů a vybraných prodejců. Ceny budou začínat na 1 790 Kč pro 1TB model a končit na 4 780 Kč pro model 5 TB. U modelu My Passport for Mac je doporučená koncová cena 4 870 Kč.