Hlavní navigace

WD přichází s prvním přenosným diskem s kapacitou 2 TB

 Autor: WD
Externí úložiště My Passport nové generace přichází s vylepšenými prvky automatického zálohování a bezpečnosti i stylovým designem.
Pavel Kreuziger 2. 4. 2012

Sdílet

Zajímavostí je design s povrchovou úpravou odolnou proti poškrábání a ulpívání otisků prstů, přičemž disky jsou dostupné hned v pěti různých barevných provedeních: bílé, černé, stříbrné, modré a červené.

Úložiště jsou v prodeji ve velikostech od 500 GB do 2 TB a data se mezi nimi a počítačem přenášejí rychlým připojením USB 3.0, samozřejmostí je kompatibilita se standardem USB 2.0. Součástí dodávky je i software pro průběžné automatické zálohování. Zálohovací software WD SmartWare si můžete nastavit podle vašich představ: buďto s plnou instalací všech prvků nebo s instalací vybraných služeb. Nebo si jej uživatelé mohou zcela deaktivovat.

Disky disponují ochranou heslem a kromě toho také hardwarovým šifrováním, a to díky dalšímu dostupnému programu: WD Security. Pro společnost WD je bezpečnost prioritou zejména z toho důvodu, že ztráta osobních dat má pro uživatele dalekosáhlejší důsledky než ztráta peněz, šperků či jiných cenností.

WD My Passport je v prodeji u vybraných prodejců, 2 TB verze vyjde asi na 5 399,- Kč včetně DPH.