Hlavní navigace

Webkamera Microsoft HD-5000 s HD videem

17. 3. 2010

Sdílet

 Autor:
Microsoft představil webkameru LifeCam HD-5000 s HD videem 720p a TrueColor technologií pro lepší barvy.

Microsoft připravil pro své nové webové kamery technologii TrueColor, která automaticky přizpůsobuje jas a barevné podání tak, aby dosáhla „věrné kvality obrazu i v těch nejhorších světelných podmínkách“. Například na přímém slunečním světle nebo v potemnělé místnosti. Přeloženo to znamená, že systém automaticky reguluje jas podle okolního osvětlení, což není žádná velká novinka, a dále se snaží také přizpůsobit osvětlení rovnováhu bílé. A to je přesně oblast, kde má hodně kamer i fotoaparátů problémy, takže pokud se to Microsoftu podařilo dostat do spolehlivé podoby, je to velké plus.

První webkamerou využívající novou technologii TrueColor je Microsoft LifeCam HD-5000, která umí nahrávat video v „HD Ready“ rozlišení 720p (1280x720 bodů). Mezi její další funkce patří i detekce obličeje, díky čemuž dokáže LifeCam HD-5000 zjistit, zda je obličej uživatele přeexponován nebo naopak podexponován a podle toho zpracovat okolní obraz. Samozřejmostí je automatické zaostřování, takže odpadá nutnost manuálního otáčení ostřícím kroužkem. Webkameru je možné díky flexibilnímu tvarovatelnému stojánku umístit skutečně kamkoliv – připevnit na plochý displej, případně i na starší hluboký monitor nebo posadit přímo na stůl.

LifeCam HD-5000 bude k dostání koncem tohoto měsíce za doporučenou cenu 1300 korun (~50 euro). Technologie TrueColor bude uvolněna ke stažení jako aktualizace i pro dříve představenou HD webkameru Microsoft LifeCam Cinema.

Microsoft LifeCam HD-5000