Hlavní navigace

WEBS - integrovaný balík serverů Microsoftu pro střední firmy

Nové serverové řešení určené pro podniky střední velikosti představila společnost Microsoft. Jde o produkt Windows Essential Business Server (WEBS) známý pod kódovým označením Centro.
Pavel Louda 20. 11. 2007

Sdílet


Nové serverové řešení určené pro podniky střední velikosti představila společnost Microsoft. Jde o produkt Windows Essential Business Server známý pod kódovým označením Centro.
Windows Essential Business Server byl proto navržen takovým způsobem, aby poskytnul firemním klientům integrované a jednoduše spravovatelné prostředí. Úkoly, které mohou nyní trvat hodiny až dny, se tak stanou mnohem jednoduššími a rychlejšími.
Windows Essential Business Server kombinuje a využívá možností technologií Windows Server 2008, Exchange Server 2007, Forefront Security for Exchange, System Center Essentials a novou verzi ISA Server a SQL Server 2008. To vše integrováno do jednoho komplexního řešení.
V hardwarové oblasti na novém produktu spolupracují společnosti jako Fujitsu-Siemens, HP, IBM a Intel a softwarové firmy jako CA, Citrix, FullArmor, McAfee, Quest, Symantec a Trend Micro plánují přidané služby a aplikace pro větší využití výhod tohoto nového serverového řešení.
Uvedení Windows Essential Business Serveru na trh je plánováno na druhou polovinu roku 2008, veřejná beta verze bude dostupná již v první polovině příštího roku.