Hlavní navigace

Windows 10 už má první update

 Autor: Simon Bisson
Tři týdny po vydání technické preview verze systému Windows 10 Microsoft přichází s prvním updatem. A aktualizace se urychlí i následně.
Filip Brůcha 23. 10. 2014

Sdílet

Update nese označení Build 9860. Verze Windows 10 Technical Preview vydaná počátkem tohoto měsíce měla kódové označení Build 9841. Microsoft tímto najíždí na rychlejší systém pro uvolňování aktualizací.

„Občas budou aktualizace přicházet v krátkém časovém rozestupu, jindy naopak dlouho nemusí přijít žádná. Uživatelé však touto formou vždy obdrží řadu novinek a zlepšení, včetně oprav zranitelností a nedostatků,“ napsal Gabe Aul z Microsoft Operating Systems Group na oficiálním blogu.

Aul současně všechny uživatele první verze Windows 10 upozornil na známý fakt, že jde o nehotový systém s řadou nedostatků.

Třebaže je rychlé vydávání updatů u raných verzí softwarů běžnou praxí, Microsoft chce v tomto pokračovat i v případě finální verze Windows 10. Dokončení vývoje je naplánováno na polovinu příštího roku.

Pro běžné spotřebitele mají být nové aktualizace k dispozici každý měsíc, zatímco firmy dostanou na výběr ze dvou dalších modelů. V prvním z nich obdrží firmy update odpovídající obsahem spotřebitelský aktualizacím zhruba každých pět měsíců, zatímco v druhém modelu půjde jen o distribuci bezpečnostních oprav.

V současné verzi Windows 10 si uživatelé zatím mohou vybrat pouze z pomalé nebo rychlé frekvence aktualizací.

Podle některých analytiků se Microsoft snaží nový aktualizační systém otestovat již nyní na technickém preview. Cílem je prý zjistit především to, jak na rychlý příliv updatů budou reagovat zákazníci, a vedle toho Microsoft samozřejmě získá i zpětnou vazbu.