Hlavní navigace

Windows 7: Microsoft oznámil první Service Pack

20. 3. 2010

Sdílet

Microsoft oficiálně potvrdil, že pracuje na vydání prvního Service Packu pro operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Odmítl však stanovit alespoň přibližné datum.

Informaci potvrdil mluvčí společnosti, podle kterého se však v obou případech bude jednat o méně obsáhlé aktualizace. To platí především pro Windows 7, jehož Service Pack 1 nepřinese žádné nové nástroje, ale bude mít jen bezpečnostní a opravnou funkci. U systému Windows Server 2008 R2 naproti tomu dojde k vylepšení klienta Remote Desktop - svého debutu se prostřednictvím SP1 dočká platforma Microsoft RemoteFX.

Microsoft nebyl s to prozradit přibližný časový rámec pro vydání obou Service Packů. Podle neoficiálních informací by ještě tento měsíc mělo dojít k uvolnění jejich betaverze. Finální verze Service Packu pro Windows 7 však prý přijde nejdříve koncem tohoto roku a to i přesto, že Microsoft nehodlá dodržet původně proklamovanou 22 měsíční lhůtu.

Společnost tak nejspíše naváže na svůj postup praktikovaný při uvolnění prvních Service Packů u předchozích dvou systémů. Pro Windows XP byl SP1 k dispozici asi 10 měsíců od jejich uvedení na trh, u Visty pak 12 měsíců.

SP1 pro Windows 7 je odbornou veřejností přikládána menší důležitost, než předchozím Service Packům. Jak totiž ukázal průzkum společnosti Dimensional Research, až 46 % z celkových 900 dotázaných IT administrátorů totiž uvedlo, že se zavedením systému Windows 7 na vydání SP 1 čekat nehodlá. Obvyklá praxe je přitom přesně opačná. Více informací z tohoto průzkumu pak najdete v článku Firmy začínají ztrácet zájem o Windows XP, ukazuje průzkum.