Hlavní navigace

Windows 7: Prvního Service Packu bychom se mohli dočkat již velmi brzy

18. 11. 2010

Sdílet

Microsoft začal nabízet blokovací nástroje pro Windows 7 SP1. Podniky si budou moci aktualizaci operačního systému Windows 7 na SP1 odložit o 12 měsíců.

Microsoft s toolkitem Blocker přichází vždy před uvolněním velké aktualizace pro Windows, Internet Explorer či aplikace Office. Vydání tohoto nástroje pro Windows 7 je proto dalším náznakem, že Service Pack 1 by mohl být k dispozici již velmi brzy. Například v roce 2009 Microsoft uvolnil blokovací nástroje pro IE8 dva měsíce před vydáním finálního produktu. Aktualizace Windows 7 SP1 zatím pevné datum vydání stanovené nemá, Microsoft se vždy pouze zmíní o prvním čtvrtletí 2011. Vývoj SP1 je již tři týdny ve fázi RC (kandidát na vydání).

Podnikovým IT administrátorům nový toolkit nabízí tři způsoby, jak předem zablokovat automatické stáhnutí SP1 pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Každý z nich mění klíč registru na vybraných počítačích a blokuje stahování Service Packů. Stejně jako u starších verzí toolkitu, nastavil Microsoft čas jeho platnosti na 12 měsíců. Poté dojde k automatické instalaci SP1 prostřednictvím služby Windows Update. Roční lhůtou chce dát Microsoft podnikům dostatek času na test Service Packu před jeho nasazení.

Společnost význam SP1 pro Windows 7 dlouhodobě bagatelizuje. Několikrát zdůraznila, že půjde o sadu bezpečnostních patchů a nepřinese tudíž žádné nové funkce.