Hlavní navigace

Windows 8.1 možná budou zadarmo

1. 3. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Microsoft prý zvažuje, že kvůli malému zájmu o poslední verzi operačního systému Windows zpřístupní uživatelům aktualizaci Windows 8.1 jen za malý či dokonce žádný poplatek.

S touto informací přišel server The Verge, podle kterého Microsoft v tomto způsobu distribuce vidí cestu, jak zvýšit popularitu Windows 8.

Společnost by se pak logicky snažila najít jiný zdroj příjmů. Nabízí se například zpoplatnění některých nástrojů a služeb, které jsou již nyní součástí systému – úložiště OneDrive, základní aplikace Office či streamovací službu Xbox Music.

Jednou z možností je rovněž uvedení nové verze Windows 8 nazvané Windows 8.1 with Bing, která by byla výrazně levnější variantou systému pro méně výkonné počítače. Tím by se současně podařilo Microsoftu zabít dvě mouchy jednou ranou, protože by svým způsobem došlo k monetizaci vyhledávače Bing.

V dobře informovaných kruzích se rovněž začíná mluvit o možném datu vydání Windows 8.1. Uživatelé prý dostanou možnost přechodu na novou verzi ve stejný den, kdy skončí oficiální podpora stařičkých Windows XP.

Jak společnost v minulosti již několikrát zdůraznila, přísun opravných aktualizací pro Windows XP skončí 8. dubna. V tento den tak Microsoft rozesmutní milióny uživatelů, kteří na Windows XP stále spoléhají, současně však možná vykouzlí úsměv na tváři lidem, kteří se nemohou dočkat další verze Windows 8.

V licenčním programu MSDN se mají Windows 8.1 objevit již 2. dubna. Prostřednictvím kanálu Windows Update pak prý 8. dubna.