Hlavní navigace

Windows 8 budou propadákem, tvrdí analytici

6. 12. 2011

Sdílet

 Autor:
Ačkoliv není další operační systém od Microsoftu ještě ani ve fázi beta, analytici z IDC ho již teď odepisují.

IDC odhaduje, že jen velmi malé množství současných uživatelů operačního systému Windows 7 bude ochotno provést aktualizaci na novější verzi. Úspěchu se Windows 8 podle analytiků nedočkají ani na tabletech, které přitom mají být jejich hlavním trhem. Předpovědi jsou součástí nové zprávy nazvané „Worldwide System Infrastructure Software 2012 Top 10 Predictions.“

„Pro uživatele klasických PC budou Windows 8 mírně bezvýznamné, takže očekáváme, že jen velmi malé množství uživatelů přejde z Windows 7 na Windows 8,“ píše se ve zprávě. Pokud bude finální verze nového operačního systému vypadat tak, jak jsme si jej mohli vyzkoušet v Developer Preview, pak se ani není čemu divit. Majitelům desktopů a notebooků toho totiž moc nového nepřinese.

Nové rozhraní Metro je jasně určeno pro dotykové obrazovky a tablety. Uživatelé sice budou mít možnost přepnout do desktopového rozhraní, to se však od Windows 7 příliš lišit nebude. Důvodů pro upgrade tedy uživatelé, především pak ti firemní, moc mít nebudou. Podniky se navíc budou obávat možných problémů s kompatibilitou a kromě toho by velké množství jejich zaměstnanců zřejmě muselo projít dalším školením pro nový systém.

Velké šance nedávají v IDC ani Windows 8 pro tablety. Jejich prodeje budou prý pro Microsoft zklamáním. V této předpovědi se IDC shoduje se společností Forrester, která tvrdí, že o tablety s Windows 8 má zájem stále menší množství uživatelů. Více se můžete dočíst v článku Zájem o tablety s Windows 8 opadá, ukázal průzkum.