Hlavní navigace

Windows 8 - Jak překonat prvních 30 minut a nezešílet - 1.díl

9. 1. 2013

Sdílet

 Autor: © Suprijono Suharjoto - Fotolia.com
Podlehli jste také pokušení vyzkoušet si práci se zbrusu novým “dlaždicovým” systémem Windows 8? Pro první seznámení jistě oceníte jednoduchého průvodce, který vám ušetří několik hrstek vytrhaných vlasů.

Následující díl >>

 

Čerstvě dopečený operační systém Windows 8 se postupně začíná servírovat ve velkém. Příkladem budiž letošní ročník prestižního veletrhu CES, kde se to především mobilními zařízeními běžícími na Windows 8 jen hemžilo. Z pohledu koncového uživatele přináší nová verze systému především zcela přepracované uživatelské rozhraní stejně tak jako systém nákupu aplikací nebo integraci (online) účtu u společnosti Microsoft.

CS24

win8_start_screen

Na našem webu jste si mohli přečíst již několik seriálů věnujících se například užitečným trikům, alternativám k základním aplikacím, systému Storage Space nebo dotykovým gestům. Ty však staví na předpokladu alespoň částečné uživatelské zkušenosti s prací v novém uživatelském rozhraní. Tentokrát se však na Windows 8 podívejme od píky. Pokud jste tedy právě nasadili čerstvou instalaci systému Windows 8, je seriál určen právě vám.

win8_miny

Z návrhu uživatelského prostředí lze jasně vycítit snahu designérů o optimalizaci ovládacích prvků pro využití na dotykových displejích. Proto se mohou zpočátku jevit některé ve skutečnosti jednoduché úkony jako neintuivní a obtížně dosažitelné. Začátek je holt tuhý, ale zvyknete si. V našem seriálu se zaměříme na základní orientaci v rozhraní Metro (Windows UI), vysvětlíme si způsob práce s novým typem aplikací včetně možností jejich přizpůsobení či zobrazení, posvítíme si na účet u společnosti Microsoft a shrneme další užitečné informace, jež vám při prvním seznamování se s operačním systémem přijdou vhod.
win95_start_menu
V následujícím díle se vrhneme na úvodní obrazovku nahrazující klasickou nabídku Start (na niiž jsme zvyklí již od Windows 95), pětici základních ovládacích tlačítek a manipulaci s apliakcemi Windows 8.

Byl pro vás článek přínosný?