Hlavní navigace

Windows 8 překonaly hranici 40 miliónů prodaných licencí

29. 11. 2012

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Microsoft již prodal přes 40 miliónů licencí na svůj nový operační systém Windows 8 uvedený v minulém měsíci.

„Myslíme si, že by se z Windows 8 mohl stát jeden z našich nejúspěšnějších produktů,“ řekla Tami Rellerová, marketingová a finanční ředitelka divize Windows, na každoroční technologické konferenci pořádané společností Credit Suisse.

Tami RellerováBěhem své řeči Rellerová vyzdvihla také údaje jiných statistik ukazujících, jak jsou s novým operačním systémem spokojeni samotní uživatelé, čímž zřejmě reagovala na některé kritiky nového rozhraní. „Když se lidem systém Windows 8 dostane do ruky, první kroky s ním jsou podle nich snadné, je to zábava. Z našich vlastních dat tak vyplývá, že jsou s produktem opravdu spokojeni,“ řekla Rellerová.

Díky svému nástroji pro okamžitou zpětnou vazbu implementovaném do operačního systému se souhlasem uživatelů Microsoft zjistil, že se z Windows 8 pro některé zákazníky skutečně stala jakási domácí základna. Mnoho z nich si prý již přizpůsobilo úvodní obrazovku svým potřebám. Během prvních tří týdnů si každý uživatel přidal na plochu v průměru 19 nových dlaždic.

Drtivá většina uživatelů (přes 90 %) pak již přišla na chuť také vyhledávacím aplikacím a nástrojům pro sdílení. Tento typ aplikací prý každý uživatel použije v průměru alespoň třikrát při každém spuštění systému. Přes 85 % uživatelů si vyzkoušelo i klasický desktop a přibližně polovina jich navštívila obchod s aplikacemi, jehož nabídka se od uvedení Windows 8 na trh téměř zdvojnásobila. Některé aplikace už dokonce zaznamenaly více než milión stažení.

Microsoft si již dříve v tomto měsíci pochvaloval, že přechod na Windows 8 probíhá rychleji než v případě jejich předchůdce Windows 7. Rellerová však před srovnáváním obou systémů varovala. OS Windows 7 podle ní totiž neřešil zásadní změny v hlavních hardwarových platformách. To bylo cílem až u Windows 8, které jsou podle Rellerové největším projektem od Windows 95.

Rellerová, která musela dočasně převzít část povinností po odstoupivším Stevenu Sinofském, na konferenci dále prozradila, že tablet Surface RT Pro bude dostupný během ledna příštího roku. Dosud Microsoft na přímou otázku pouze odpovídal, že se tak stane někdy počátkem roku 2013. Krátce zhodnotila také úspěšnost staronového freemailu Outlook.com, který prý již přilákal přes 25 miliónů uživatelů.

Byl pro vás článek přínosný?