Hlavní navigace

Windows 9 by měly být představeny koncem září

22. 8. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Podle dobře obeznámených zdrojů plánuje Microsoft příští měsíc na speciální tiskové konferenci představit novou verzi svého operačního systému Windows.

Podle zdrojů portálu The Verge má americký gigant tiskovou konferenci, na níž zveřejní podrobnosti o nové verzi Windows s kódovým označením Threshold, naplánovanou na 30. září. Toto datum se může změnit, ale je jisté, že na Thresholdu se nyní aktivně pracuje a Microsoft plánuje vydat verzi, jež bude s nejvyšší pravděpodobností označena jako Windows 9, 30. září či v prvních říjnových dnech. Tato zpráva přichází krátce poté, co americký portál ZDNet přišel se zprávou, že Microsoft plánuje na konci září či na začátku října vydat zkušební verzi Windows 9.

První technologická zkušební verze Windows vývojářům nastíní, s jakými novinkami mohou počítat. Ve Windows 9 se má objevit nové mini Start Menu, zmizí pás miniaplikací, přibudou nové virtuální pracovní plochy a objeví se několik dalších vizuálních změn. Asistentka Cortana v současné době existuje v Threshold jako oddělená aplikace, vývojáři však pracují na její integraci do celého systému podobně, jako je tomu třeba na platformě Windows Phone. Microsoft údajně postupně vylepšuje Cortanu co dva týdny. I když společnost v současné době dokončuje verzi Treshold tak, aby ve zkušební verzi obsahovala i hlasovou asistentku Cortana, není zatím jasné, zda se tato konkrétní funkce do technologické zkušební verze nakonec dostane.

O „starou dobrou“ nabídku Start si po představení Windows 8 říkaly miliony uživatelů Windows po celém světě a Microsoft se proto rozhodl o vytvoření jakéhosi „hybridu“ toho nejlepšího z Windows 7 a Windows 8. Nová nabídka má být asi stejně velká, jako ve Windows 7, ale budou v ní zabudovány i některé funkce z Windows 8.

I když Threshold bude s největší pravděpodobností pojmenován jako Windows 9, je nepravděpodobné, že by Microsoft oficiální jméno nových Windows představil přímo na chystané tiskové konferenci. Namísto toho americká společnost podle dobře obeznámených zdrojů plánuje novináře a vývojáře seznámit s klíčovými funkcemi nového operačního systému a zpřístupnit technickou zkušební verzi pro vývojáře a nadšence.

special_kyberutoky

Kromě Threshold pracuje Microsoft také na odlišné verzi, jež má být kombinací Windows RT a Windows Phone, tudíž je možné, že Microsoft promluví na chystané konferenci i o této verzi. Ať tak či onak, nová verze operačního systému Windows se blíží svému dokončení a více se dozvíme již za měsíc. Finální verze Windows 9 by se podle všeho měla na trhu objevit na jaře příštího roku.