Hlavní navigace

Windows 9 prý budou pro uživatele Windows 8 zdarma

29. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Existuje také možnost, že určitého zvýhodnění se dočkají i uživatelé Windows XP.

Kolem Windows 9 se v poslední době šíří mnoho spekulací. Podle jedné z nich Microsoft uvažuje o zpřístupnění další verze operačního systému Windows jistému okruhu uživatelů zcela zdarma. Část této teorie hovoří o tom, že Microsoft takto odmění stávající uživatele Windows 8, zatímco druhá část na seznam zvýhodněných zákazníků připisuje i uživatele Windows XP.

Indonéský server Detik zveřejnil zprávu, která by vše mohla uvést na pravou míru. Podle ní totiž prezident Microsoftu v Indonésii Andreas Diantoro potvrdil, že na bezplatný upgrade budou mít nárok uživatelé Windows 8.

Podle Diantoroa dostanou možnost bezplatné aktualizace všichni uživatelé Windows 8 bez výjimky. Update si pravděpodobně budou moci jednoduše stáhnout přímo z úložiště Microsoftu, podobně jako to v posledních letech dělají třeba uživatelé OS X od Applu. Podle jiných zdrojů má již dokonce Microsoft pro uživatele připraven nástroj, díky kterému bude přechod na Windows 9 snadnou záležitostí.

Není jasné, jestli Microsoft chystá nějaké speciální akce také pro uživatele starších verzí Windows. Stejně tak není známa ani cenová politika pro Windows 9. Lze však očekávat, že se Microsoft bude snažit dostat na novou verzi co nejvíce uživatelů – cílit bude pravděpodobně především na uživatele Windows XP, kterých je stále významné množství.

Microsoft by měl již brzy uvolnit technickou zkušební verzi Windows 9. Více o novém systému se dočtete v samostatném článku.