Hlavní navigace

Windows 9 se možná vrátí k desktopovým kořenům

 Autor: © Microsoft
Desktopové uživatele pravděpodobně potěší nejnovější uniklé snímky připravovaného operačního systému Windows 9.
Filip Brůcha 14. 9. 2014

Sdílet

Ze snímků, které se objevily na německých webech Computer Base a WinFuture, se zdá, že Windows 9 budou operačním systémem určeným i pro desktopové uživatele a nejen tablety.

Obrázky zřejmě pochází z verze „technical preview“, která by mohla být oficiálně k dispozici v září nebo v říjnu tohoto roku.

Nejvíce toho ukazuje snímek, kde je na ploše otevřené okno obchodu Windows Store, což je přitom aplikace určená pro dotykové rozhraní Modern. Okno obsahuje klasické funkce pro zvětšení, zmenšení či zavření aplikace v pravém horním rohu a výsuvnou lištu možností v levém rohu. Lišta možností v sobě skrývá funkce pro sdílení, vyhledávání a podobně.

Pro desktopové uživatele z tohoto obrázku plyne jedna zásadní informace. Ve Windows 9 bude možné používat aplikace vytvořené pro rozhraní Modern stejně, jako kdyby šlo o desktopové aplikace.

Další kopie obrazovek ukazují nové nástroje v hlavním panelu systému. K vidění je ikona nástroje pro vyhledávání a ikona nástroje pro přepínání mezi virtuálními plochami. Jak přesně probíhá vytváření virtuálních strojů a následné přepínání pak přibližuje třetí snímek.