Hlavní navigace

Windows Mobile 7 bude dostupný zřejmě ve více variantách

21. 1. 2010

Sdílet

Podle informací internetového magazínu WM Experts, specializujícího se na Windows Mobile, bude nová verze tohoto mobilního operačního systému dostupná hned ve dvou variantách.

Ve své zprávě magazín WM Experts uvádí, že při nákupu OS Windows Mobile 7 si bude možné vybrat ze dvou variant, konkrétně by mělo jít o edice Byznys a Média.

Zároveň však upozorňuje, že jde o informace od anonymních zdrojů, které Microsoft oficiálně nepotvrdil, a tudíž není možné ověřit jejich věrohodnost.

Jako první by se na trh měla dostat edice Byznys, jejíž cílovou skupinou mají být především výrobci hardwaru. Hlavní předností této edice prý bude její úzké propojení s kancelářskou sadou Microsoft Office.

WM Experts vyzdvihuje především možnost současné úpravy dokumentu větším množstvím uživatelů, což by v praxi vypadalo třeba tak, že po vložení fotografie do společného dokumentu by se tato změna promítla u všech připojených osob. Byznys edice pak bude možné využít i ke spouštění některých multimediálních souborů. Tyto funkce by však měly být spíše doménou druhé edice.

Pro náročnější uživatele tedy bude určena edice Média, k jejímuž uvedení by údajně mělo dojít až v průběhu příštího roku. Má přinést podporu pro přehrávání HD videa a technologii Silverlight či spouštění aplikací Facebook, Twitter, Xbox Live a Zune Music.

Cloud22

Vše prý také nasvědčuje tomu, že podpora bude zahrnovat i nástroj Mediaroom, díky kterému by uživatel mohl sledovat živé televizní vysílání přímo ve svém mobilním telefonu. Druhou verzi tohoto softwaru Microsoft představil na letošním ročníku Consumer Electronics Show.

Případného potvrzení těchto informací bychom se mohli dočkat již příští měsíc, kdy se v Barceloně uskuteční veletrh Mobile World Congress (MWC). Microsoft však již dříve prohlásil, že se na MWC nechce operačním systémem Windows Mobile 7 zabývat. Namísto toho se očekává, že dojde k oznámení další menší aktualizace Windows Mobile 6.6.