Hlavní navigace

Windows Phone 7: Bez podpory nativních aplikací

17. 3. 2010

Sdílet

Na zařízeních Windows Phone 7 bude možné spustit pouze aplikace založené na technologiích Silverlight a XNA Game Studio.

S informací přišel britský technologický novinář Tim Anderson. Ve svém příspěvku se přitom odkazuje na vyjádření Todda Brixe, jednoho z vedoucích pracovníků mobilní platformy Microsoftu, který prý také potvrdil, že operační systém bude založený na nejnovější verzi kernelu a knihoven z Windows CE.

I přes tuto skutečnost nicméně Adobe hodlá pokračovat s vývojem nové verze svého multimediálního prostředí Flash, považovaného za konkurenta pro Silverlight, speciálně upravené pro potřeby přístrojů Windows Phone 7. Proti tomu sice podle Brixe nemá Microsoft žádné námitky, avšak s podporou této technologie se prý alespoň v letošním roce rozhodně nepočítá. Na otázku, jak bude moci Adobe implantovat svůj software do mobilního OS, jestliže se nepočítá s podporou nativních kódů, již Brix nebyl s to odpovědět.

Microsoft počátkem tohoto týdne také informoval o dostupnosti moderních vývojářškých nástrojů, mezi které patří Silverlight 4, Expression Blend 4 beta, Visual Studio 2010 a XNA. Vývojáři aplikací tak již nyní mohou začít s vytvářením vlastních produktů. Microsoft také doufá, že se tímto krokem zvýší zájem odborníků o novou platformu. Sama společnost prý u Windows Phone v současné době registruje přes 500 tisíc vývojářů. Kromě toho se pochlubila i další statistikou, podle které je technologie Silverlight nyní přítomna na asi 60 % všech zařízení připojených k internetu.

Byl pro vás článek přínosný?