Hlavní navigace

Windows Phone 7 čeká zítra světová premiéra

10. 10. 2010

Sdílet

Zítra na slavnostním večeru v New Yorku představí Microsoft oficiálně svojí novou mobilní platformu Windows Phone 7 a také první smartphony na ní postavené.

Někteří experti tento krok označují za průlomový v historii mobilních OS od Microsoftu, jiní zůstávají skeptičtí. Analytici se ovšem většinou shodují v tom, že úspěch Windows Phone 7 bude klíčový pro další iniciativy Microsoftu na poli smartphonů a budoucí vývoj v této oblasti. I když Microsoft má silnou pozici zejména v desktopových operačních systémech, je pro něj úspěch jeho mobilní platformy důležitý. Ramon Llamas, analytik IDC, dokonce s nadsázkou tvrdí, že důležitost zítřejšího ohlášení je na stupnici od 1 do 10 na hodnotě 11, neboť se týká nejen aktivit Microsoftu v mobilní oblasti, ale i této firmy jako celku.

Microsoft musí prokázat, že překonal problém s nízkou výkonností dosavadní plaformy Windows Mobile a že také nechal za sebou neúspěch s mobilními telefony Kin, které byly uvedeny na jaře, ale po dvou měsících byl tento projekt zrušený. Důležité bude, jak se Windows Phone 7 dokáží odlišit v konkurenci platforem iPhone, Android či od smartphonů BlackBerry od RIMu v korporátní sféře.

Zeus Karravala, analytik Yankee Group, tvrdí, že s Windows Phone 7 se snaží Microsoft dohnat vše a všechny v mobilní sféře a podle něj již promeškal svoji pravou chvíli, neboť podle Karravaly u většiny uživatelů mobilní operační systémy od Microsoftu nezanechaly příliš nadšený dojem a nyní pro něj bude obtížnější přesvědčit je k tomu vyzkoušet Windows Phone 7, zvlášť díky popularitě Androidu a iPhonu.

Llamas dodává, že Microsoft musí představit brilantní produkt, který lidi přitáhne.

Microsoft zatím udržuje v tajnosti detaily o telefonech, které mají být zítra představeny, očekává se, že to budou přístroje od HTC, LG a Samsungu, ale jejich detailní parametry nejsou zatím známé. Nebylo by příliš překvapením, ani kdyby Microsoft zítra v New Yorku představil svoje nové aktivity na poli tabletů. Od úterý pak chce Microsoft uspořádat akce pro vývojáře, aby se na nich mohli seznámit s novými přístroji s Windows Phone 7 a připravit pro ně svoje aplikace.