Hlavní navigace

Windows Phone 7 mají problém s náhodnými přenosy dat

27. 1. 2011

Sdílet

Microsoft oznámil, že některé telefony s Windows Phone 7 způsobují občasné náhodné přenosy větších objemů dat.

V uplynulých týdnech si někteří z uživatelů nového mobilního operačního systému Windows Phone 7 od Microsoftu stěžovali, že občas pozorují velmi velké využití datových přenosů na svých telefonech a to bez jakékoliv vlastní akce. Navíc je při těchto přenosech ignorováno Wi-Fi připojení a je využito 3G, což může nepříjemně snižovat limity (FUP), které tyto datové balíčky obvykle mají. Problém se má podle dostupných zpráv týkat on-line přístupu k řešením třetích stran a Microsoft již dle svých slov pracuje za zjištění příčin a jakmile to bude možné, chce vydat příslušnou opravu.

Microsoft tvrdí, že se jedná jen o jednociferné procento uživatelů, kteří tento problém mají, ale i tak to není zcela zanedbatelné číslo. Pro Microsoft je nepříjemnou zprávou i to, že podle zástupců LG nesplnily Windows Phone 7 očekávání a uživatelé o ně údajně nemají až takový zájem, jak se předpokládalo. I když Microsoft sliboval revoluci a životaschopnou konkurenci k Androidu a iPhonu, ředitel marketingu společnosti LG James Choi, tvrdí, že nový mobilní systém je až příliš jednoduchý a že nebyly dostatečně zdůrazněny všechny jeho přednosti. Uživatelé si pak naopak stěžují, že v první verzi Windows Phone 7 chybí takové základní funkce, jako např. kopírování a vkládání obsahu. To chce Microsoft doplnit v aktualizaci až během letošního roku. Problémem pro některé výrobce pak může být proprietární charakter systému a nutnost platit licenční poplatky za každý přístroj s tímto OS.

I když zmíněný James Choi neztráci optimismus a je přesvědčený, že řada uživatelů nové generaci mobilních Windows přijde ještě na chuť, například analytici Gartneru od začátku předpovídají této platformě okrajovou roli a příliš v její prosazení nevěří. Konkrétně očekávají v dlouhodobém horizontu pokles podílu na trhu u této platformy z loňských 4,7 % na 3,9 % v roce 2014 a zájem podle nich Windows Phone 7 vzbudí jen krátkodobě. Favoritem bude podle Gartneru naopak Android. Více viz článek Gartner: Mobilům budou v roce 2014 dominovat open source platformy.