Hlavní navigace

Windows Phone 7: neúspěch nebo pomalý start?

29. 12. 2011

Sdílet

 Autor:
I přes několik let vývoje a mnoha miliónů investovaných do marketingu se operačnímu systému Windows Phone 7 stále nepodařilo získat větší popularitu.

Charlie Kindel, bývalý šéf vývoje systému Windows Phone, se na svém blogu rozepsal o možných důvodech neúspěchu Windows Phone 7. Podle jeho názoru není chyba v samotné technologii. Dokonce věří, že je Windows Phone 7 lepší než Android (a zcela jistě v současné době i bezpečnější), nicméně ten přitom dosahuje výrazně lepších prodejních výsledků.

Jeho argumentace je docela prostá. Microsoft podle Kindela jednoduše selhal při získávání podpory ze strany výrobců zařízení a mobilních operátorů. Navíc se mu prý nepodařilo správně využít peněz určených na propagaci Windows Phone 7 a dokonce se ani neobtěžoval připravit své prodejce na novou platformu. Microsoft se podle Kindela s WP7 na výrobce a operátory prostě vykašlal a ti tak raději dali svou důvěru operačnímu systému od Googlu.

Chybu vidí i v nedostatečné informovanosti spotřebitelů. Tvrdí, že spotřebitelé mají o technologii jen malé povědomí. Vlastně prý ani nevědí, co chtějí mít v telefonu za funkce a prostě si koupí to, co je jim z různých zdrojů doporučeno. Kvůli špatným vztahům s Microsoftem to však obvykle není WP7, co operátoři svým zákazníkům doporučí. „To je důvod, proč se Windows Phone tolik neprodává, ačkoliv je jasně lepší než Android,“ píše Kindel. Dochází tak k závěru, že pokud má WP uspět, musí Microsoft zlepšit své vztahy s operátory a lépe vyškolit svůj prodejní personál.

Byl pro vás článek přínosný?