Hlavní navigace

Windows Phone bude zdarma. Ale jen někde

22. 3. 2014

Sdílet

 Autor: Microsoft
Microsoft se kvůli tvrdé konkurenci z strany Googlu rozhodl zvolit na vybraných trzích novou taktiku a svůj operační systém Windows Phone zde bude nabízet levněji či zcela zdarma.

List Times of India přišel s informací, že Microsoft od minulého roku jedná s indickými výrobci telefonů na vytvoření "dostupných zařízení s Windows Phone". Ke shodě došlo, když Microsoft svolil s tím, že bude Windows Phone nabízet bez obvyklého licenčního poplatku. "Je to risk," říká analytik společnosti Technalysis Resear Bob O´Donnell. Windows Phone mají na indickém trhu se smartphony, kde dominuje Android, méně než 10 %.

"Microsoft musí uspět na rozvojových trzích, kde je spousta prostoru pro alternativní operační systémy," dodal O´Donnell s tím, že doba se mění. "Obchodní modely se mění rapidně rychle. Nebude dlouho trvat a tvůrci operačních systémů začnou spíše než na jejich licencování vydělávat na doprovodných službách." Jako příklad tento analytik uvádí Office 365. Skydrive, Skype a hudební služby. "Pokud to bude fungovat, nebyl bych překvapen, aby firmy změnily svou politiku i na dalších trzích," dodal O´Donnell.

 

Zdroj: CNET