Hlavní navigace

Windows Phone Marketplace překročil hranici 50 000 aplikací

28. 12. 2011

Sdílet

 Autor: microsoft
Velmi důležitý krok Windows Phone Marketplace učinil tento týden. Podařilo se mu překonat hranici 50 000 aplikací, které jsou nyní uživatelům Windows Phone dostupné ke stažení.

Ačkoli je Windows Phone Market stále daleko za iOS i Androidem co se počtu aplikací, počtu stažení a tržního podílu týče, začíná se Windows Phone prosazovat jako velmi schopný operační systém, což na dnešním, velmi komplexním trhu smartphonů není snadné.


Co je velmi zajímavé je čas, za jaký byly nové aplikace do Windows Phone Marketplacen přidány. Více než 17 000 aplikací, tedy zhruba jedna třetina, se na Marketplace dostala za posledních 90 dní. To znamená průměrný nárůst 265 aplikací denně. Mezi nejpopulárnější aplikace patří ty z kategorií hry, nástroje a produktivita a knihy a příručky. Dohromady tvoří tyto aplikace 57% všech aplikací pro Windows Phone.


Windows Phone Marketplace zažívá poměrně rychlý růst v poměrně krátkém čase, vezmeme li v potaz, že je na trhu něco přes rok. Rostoucí ekosystém aplikací je pro úspěšnou mobilní platformu dnes zcela zásadní a dříve poměrně zoufalý Microsoft si začíná být jistější v kramflecích a je nadobré cestě k plně konkurenceschopné platformě.