Hlavní navigace

Windows Phone: Opravná aktualizace způsobila další chyby

6. 3. 2011

Sdílet

Celá situace už připomíná prokletí. Uživatelé chytrých telefonů značky Samsung s Windows Phone totiž mají s opravenou aktualizace mobilního OS od Microsoftu další problém.

Microsoft tento týden začal pokračovat s aktualizací smartphonů s Windows Phone, v níž mělo dojít k opravě původní chyby, která vyřadila řadu přístrojů z provozu (více viz článek Windows Phone 7: Každý desátý smartphone po aktualizaci nefunguje). Nicméně majitelé smartphonů od Samsungu se opět dočkali nepříjemných problémů a úspěšné vyřešení celé situace tedy nenastalo.

Na uživatelském fóru Microsoftu se totiž objevují stížnosti uživatelů, kteří při snaze nainstalovat aktualizaci, která měla řešit právě problém s updatováním Windows Phone, obdrželi chybovou hlášku v podobě tzv. error kódu.

Microsoft zareagoval tím způsobem, že přiznal, že o chybě ví a radí uživatelům, aby nepokračovali v instalaci aktualizace, pokud se jim chybová hláška objeví. Současně prý intenzivně pracuje na odstranění těchto problémů a omlouvá se uživatelům za potíže. V každém případě to pro tuto novou platformu, která se v současnosti snaží prosadit na trhu, není opravdu příliš dobrá reklama.

Microsoft vydal první opravu Windows Phone během minulého měsíce s tím, že měla být přípravou na významnější update v březnu, který měl přinést funkce, jako kopírování a vkládání obsahu či lepší výkonnost systému. Právě únorová minoritní aktualizace totiž měla zlepšit samotný proces updatu OS, z čehož plyne, že Microsoft si pravděpodobně byl vědom určitých nedostatků v této oblasti. Nepodařenou aktualizací byly postižení převážně uživatelé chytrých telefonů od Samsungu, i když Microsoft tvrdil, že zhruba 5 % selhání bylo způsobeno špatným internetovým připojením či nedostatečným místem na disku. Celkově byla vyřazena z provozu asi desetina všech přístrojů, které musí uživatelé dát na servisní opravu.

Byl pro vás článek přínosný?