Hlavní navigace

Windows Server poběží na hardwaru Sunu

Sun bude podle nejnovější smlouvy s Microsoftem na svých 64bitových PC serverech do konce tohoto rokunabízet systém Windows Server 2003. K serverovým systémům s Windows Server bude poskytovat i další obslužné programy a software s přidanou hodnotou.
Pavel Louda 19. 9. 2007

Sdílet


Sun bude podle nejnovější smlouvy s Microsoftem na svých 64bitových PC serverech do konce tohoto roku nabízet systém Windows Server 2003. K serverovým systémům s Windows Server bude poskytovat i další obslužné programy a software s přidanou hodnotou.
Obě firmy budou také spolupracovat na testování a ověřování platformy Windows na systémech Sun Fire a na tom, aby bylo možné spravovat systém Sun Solaris v produktu System Center Virtual Machine Manager od Microsoftu.
„Dnešní oznámení je dalším příkladem podpory Microsoftu pro 64bitové počítačové systémy,“ řekl Bob Muglia, senior viceprezident divize serverů a nástrojů společnosti Microsoft. „Hardwarová platforma Sunu je vynikající základnou pro podniková řešení založená na systému Windows, například Microsoft Virtual Server, Microsoft SQL Server, Microsoft Exchange Server a Microsoft Internet Protocol Television (IPTV) Edition. Spolupráce se společností Sun Microsystems jako OEM partnerem pro Windows Server rozšiřuje možnosti výběru pro naše zákazníky.“
„Sun je nyní schopen dodávat zákazníkům dva nejlepší operační systémy dneška – Solaris a Windows – na inovativních x64 systémech a úložných zařízeních. Zákazníci tak mohou využívat virtualizační výhody Windows a Solarisu na energeticky úsporných systémech x64 Sunu,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident skupiny Systems společnosti Sun Microsystems.