Hlavní navigace

Windows zdarma by se mohly objevit už na podzim

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Podle neověřených informací by mohl Micorosft předělanou nabídku Start, společně s cloudovou verzí Windows, spustit už letos na podzim. Windows by potom mělo být možné získat i zdarma.

Podle informací ruského bloggera s přezdívkou Wzor, který se proslavil publikováním přesných informací o Windows, které si Microsoft nechal proklouznout mezi prsty, spustí společnost aktualizaci operačního systému s nabídkou Start v nové aktualizaci během podzimu.

Zpráva publikovaná na webu Winbeta.com kombinuje dva nejzajímavější drby ze světa Windows: spuštění verze Windows, která bude k dostání zdarma, aby mohla konkurovat Androidu a ostatním levným operačním systémům, a nově spuštěnou nabídku Start – útěchu pro lidi, kteří nemají rádi změny představené ve Windows 8. Což už nějaký čas rozhodně není pouhým drbem, ale faktem potvrzeným přímo Microsoftem.

Obě aktualizace by měly vyjít jako součást druhé verze Windows 8.1 (jež bude možná pojmenovaná jako Windows 8.2). Nabídka Start by se měla lišit podle toho, zda zařízení, na kterém OS poběží, má či nemá multidotykový displej. Microsoft tuto neoficiální zprávu odmítl komentovat.

Zpráva dále říká, že Microsoft vyvíjí Windows jako platformu s názvem Windows Cloud. Pokud se tomu dá věřit, součást platformy bude uložená na osobních počítačích uživatelů, možná spojená s BIOSem, zbytek by se dal stáhnout.

„Pravdou je, že není jisté, zda bude funkční v offline módu a bez předplacených služeb,“ napsal Wzor. Člověk známý pod přezdívkou Wzor z internetu dočasně zmizel v březnu, den poté, co byl zatčen bývalý zaměstnanec Microsoftu Alex Kibkalo za krádež obchodních tajemství. Wzor poté uzavřel svůj blog i účty na sociálních sítích. Web Winbeta.net zveřejnil shrnutí těchto informací v ruštině pravděpodobně z e-mailové komunikace.

Cloud23

Začátkem března Wzor poskytl informace o Windows 8 s Bingem, tato verze podle všeho používá reklamní síť Microsoftu společně s Bingem. „Windows 8.1 s Bingem pomůže partnerům OEM přidat Windows do levných zařízení a služby Microsoftu jako Bing a OneDrive díky tomu získají více uživatelů,“ píše se v uniklé dokumentaci. Bing bude výchozím vyhledávačem v Internet Exploreru, ale uživatelé budou mít možnost nastavení změnit a nainstalovat i ostatní prohlížeče. Windows 8.1 s Bingem je údajně založený na jádru Windows 8.1 a zahrnuje všechny aktualizace.