Hlavní navigace

World Wide Web Consortium žádá o připomínky k HTML5

28. 5. 2011

Sdílet

Kvůli snaze získat zpětnou vazbu, World Wide Web Consortium (W3C) chce získat rozsáhlé ohlasy na HTML5 a pět souvisejících specifikací, které představují W3C Open Web Platform.

HTML5 je vylepšením jazyka HTML pro moderní webové aplikace a také zlepšuje multimediální schopnosti. Seskupení W3C uvedlo, že aktivně hledá zpětnou vazbu pro tuto fázi standardizačního procesu. W3C HTML Working Group uvítá recenze a připomínky od široké veřejnosti do 3. srpna. "Nyní vítáme každý hlas, který nám pomůže odhalit, zda tyto nové specifikace plní širokou škálu potřeb uživatelů," řekl Tim Berners-Lee, ředitel W3C, ve zprávě zveřejněné tímto seskupením. W3C také vítá příspěvky a názory na HTML test suit, který je důležitý pro interoperabilitu.

"Všude vidíme zájem o HTML5 a jsem velmi nadšený, že HTML5 dosáhlo fáze Last Call," tvrdí ve zprávě Philippe Le Hégaret, manažer skupiny W3C zodpovědný za HTML5, CSS (Cascading Style Sheets), SVG (Scalable Vector Graphics), WOFF (Web Open Font Format) a dalších technologie pro interakci uživatelů. "HTML Working Group je celosvětově největší skupina seskupení W3C s více než 50 členy W3C a více než 200 pozvanými odborníky. Dosažení dohody v této velké komunitě je obrovský úspěch."

Recenze a ohlasy  na specifikace uvedené níže mohou být vkládány podle instrukcí na doprovodných odkazech.

HTML5
HTML+RDFa 1.1
HTML Microdata
HTML Canvas 2D Context
Polyglot Markup: HTML-Compatible XHMTL Documents
HTML5: Techniques for providing useful text alternatives

Šest specifikací, které jsou všechny ve stadiu Last Call, jsou na dobré cestě stát se stabilními standardy v roce 2014. HTML Working Group také zveřejnila tři další dokumenty, které nejsou ve stádiu Last Call:

HTML: The Markup Language Reference
HTML5 differences from HTML4
HTML to Platform Accessibility APIs Implementation Guide.

Byl pro vás článek přínosný?