Hlavní navigace

Xbox Live nově nabídne i kabelové programy

 Autor:
Microsoft včera oznámil, že se spojí s kabelovými stanicemi a dalšími mediálními společnostmi a nabídne uživatelům Xboxu 360 prémiové televizní programy.
Jiří Paleček 6. 10. 2011

Sdílet

Z herní konzole Xbox 360 by se tak mělo stát i zařízení určené na přijímání televizních programů. Microsoft údajně jednal s dodavateli obsahu více než rok a novou televizní službu v rámci Xbox Live spustí do Vánoc ve více než dvaceti zemích světa včetně České republiky. "Uživatelé nyní budou moci jednoduše přepínat mez hraním oblíbených her a sledováním televizních show, vše pomocí Xbox Live," stojí v oficiálním prohlášení s tím, že vyhledávání mezi televizními pořady od různých dodavatelů bude probíhat jednoduše pomocí Bingu (díky Kinectu bude fungovat i hlasové vyhledávání).


I když celý koncept herní konzole a přijímače televizních programů vypadá zajímavě, má to jeden háček. K přijímání prémiových pořadů si totiž uživatel (navíc k předplatnému Xbox Live) bude muset předplatit programy u společnosti, jež nabízí kabelové programy. Microsoft tak vlastně uživatelům poskytne pouze jinou metodu doručení této služby do jejich obývacích pokojů – zdarma nic navíc nedostanou. Mnohem zajímavější variantou by bylo, kdyby Microsoft umožnil uživatelům předplatit si přímo ty kanály, které je zajímají.