Hlavní navigace

Xiaomi údajně pracuje na kopii MacBooku Air

31. 12. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Xiaomi je čínská firma, která se v posledních letech proslavila výrobou levných a stále poměrně slušných telefonů. Podle nově dostupných informací se aktuálně chystá do trochu jiných oblastí.

Společnost dosud žádný notebook nevydala, nicméně podle uniklých informací zveřejněných na portálu Gizmochina se možná brzy jednoho dočkáme.

Obrázky budoucího notebooku od Xiaomi ukazují design, který silně připomíná design Apple MacBook Air. Není úplně identický – v pravém horním rohu klávesnice je možné si všimnout oranžové klávesy, jiný je také například trackpad. Na první pohled je však možné si zařízení s MacBookem Air splést.

Zařízení s 15palcovým 1080p displejem je také větší než laptop od Apple, který končí na 13 palcích. K dalším specifikacím má patřit procesor Intel Core i7-4500U, jenž je podobný čipu, který můžeme nalézt v MacBooku, a 16 GB RAM. Operačním systémem má být speciální verze Linuxu vyvinutá výrobcem.

Cloud22

Laptop označený značkou Mi má stát asi polovinu ceny (evidentně) kopírovaného modelu od Apple, se základní cenou okolo 500 dolarů (tedy něco přes 10 tisíc korun). Je ale nepravděpodobné, že by se v předpokládaném designu mohl objevit v USA nebo v Evropě. Lze totiž očekávat, že žaloba ze strany Apple by na sebe v takovém případě nenechala dlouho čekat.

Zdroj: IDG News Service