Hlavní navigace

Xperia M5 a C5 Ultra prozatím jen na východě

10. 9. 2015

Sdílet

 Autor: http://www.sonymobile.com/
Společnost Sony spustila prodej telefonů Xperia M5 a C5 Ultra. Prozatím jen v Rusku a vybraných zemích Asie. Tradičně nabízí několik novinek a ověřenou kvalitu.

Společnost Sony spustila prodej telefonů Xperia M5 a C5 Ultra. Prozatím jen v Rusku a vybraných zemích Asie. Tradičně nabízí několik novinek a ověřenou kvalitu.

 

Zařízení jsou nyní dostupná v Rusku, Indii, Malaysii a ve třech ze čtyř asijských tygrů - Taiwanu, Hong Kongu a Singaporu. Ceny se pohybují okolo 570 USD za M5 a 490 USD za C5 Ultra.

C5 Ultra je 6" smartphone, poháněn 64bitovým 1.7Ghz osmijádrem od MediaTeku. Ram je zde 2GB a 3D grafiku pohání Mali760. Telefon plní současné standardy konektivity (4G, NFC, GPS+GLONASS). 13Mpx Exmor RS fotoaparát je spolu s bleskem zastoupen na obou stranách, šíře objektivu je 22mm a i ostatní funkce jsou silně zaměřeny pro selfie. Zajímavý je také design rámečku, který po stranách FHD IPS displaye měří něco málo pod milimetr. 

M5 je vybaven ještě lépe. Krom 5" FHD displaye a společné konektivity a předního fotoaparátu s C5 Ultra, dostane uživatel navíc vodotěsnost a prachuvzdornost IP65/IP68, silnější procesor MediaTek Helio X10 a výkonější zadní fotoaparát s hybridním ostřením. Zadní kamera umožňuje natáčet 4K video, snímat 21.5Mpx fotografie, lze až 5 přiblížit funkcí Clear Image Zoom a nechybí stabilizace obrazu SteadyShot. Zmiňované hybridní ostření je snoubením zrcadlovkového PDAF - fázové detekce a klasického ostření na kontrast, což je kombinace, kterou Sony využívá úspěšně v segmentu bezzrcadlovek.

Cloud22

Vzhledem k přítomnosti modelů M4 a C4 i na českém trhu očekáváme i brzkou dostupnost těchto novinek.