Hlavní navigace

Zakřivený monitor ASUS Designo Curve

1. 3. 2018

Sdílet

 Autor: ASUS
ASUS představil zakřivený monitor Designo Curve MX32VQ s úhlopříčkou 31,5 palců, poměrem stran 16:9 a WQHD (2 560 x 1 440) rozlišením

Novinku charakterizuje bezrámečkový displej se zakřivením 1800R a výkonné audio vyvinuté ve spolupráci s firmou Harman Kardon. Monitor nabízí osvětlenou základnu, která umožňuje nastavit si vlastní světelné efekty včetně jejich synchronizace se zvukovým výstupem. 

ASUS

ASUS Designo Curve MX32VQ s bezrámečkovým panelem se zakřivením 1800R přináší zážitky srovnatelné se sledováním filmů v kině, a zároveň nabízí větší komfort při práci než běžné monitory. Zakřivený displej vytváří širší zorné pole a také zajišťuje, že každý bod je stejně vzdálen od očí uživatele, čímž pomáhá snížit odraz okolního světla. Díky rozlišení WQHD (2 560 x 1 440) zobrazuje monitor o 77 % více pixelů než běžné monitory s rozlišením Full HD, což znamená ostřejší a detailnější obraz. Designo Curve MX32VQ pokrývá 125 % barevného gamutu sRGB a nabízí vysoký kontrastní poměr 3000:1. K monitoru lze připojit další zařízení pomocí dvou portů HDMI, jednoho DisplayPortu, zvukového vstupu PC a 3,5mm jacku.

Základna se světelnými efekty

Základna monitoru s kruhovým osvětlením Halo Lightning s možností nastavení různých světelných efektů pomáhá vytvořit v bytě relaxační atmosféru. Režim Rhythm Sync umožňuje synchronizaci světelných a zvukových výstupů a intuitivní kombinované ovládání usnadňuje úpravu světelných efektů i hlasitosti reproduktorů.

Výkonné audio vyvinuté ve spolupráci s Harman Kardon

Monitor MX32VQ je možné využít i jako náhradu domácího kina zásluhou dvou výkonných 8W reproduktorů s integrovanou technologií ASUS SonicMaster, která byla vyvinuta ve spolupráci se specialisty ze společnosti Harman Kardon. Funkce AudioWizard umožňuje vybírat ze čtyř přednastavených režimů – hudebního, filmového, herního a manuálního – a optimalizovat tím zvuk pro různé scénáře.

Šetrný k očím

Designo Curve MX32VQ spojuje technologii ASUS Eye Care a technologie Flicker-Free a Ultra Low Blue Light s certifikací TÜV Rheinland, které minimalizují námahu očí a chrání uživatele před škodlivým modrým světlem. Uživatelé mohou snadno ovládat intenzitu emitovaného modrého světla pomocí funkce ASUS Blue Light Filter se čtyřmi různými úrovněmi filtru, které jsou přístupné prostřednictvím menu na obrazovce, Technologie ASUS Flicker-free pomáhá snížit blikání displeje, což přispívá k jeho příjemnějšímu sledování.

Dostupnost a cena

Model Designo Curve MX32VQ se v Česku a na Slovensku prodává za 1 6190 Kč, resp. 630 euro s DPH.