Hlavní navigace

Zálohování a obnovení dat na noteboocích i mimo podnikovou síť

Sdílet

Řada bezpečnostních mechanismů, například automatické zálohování či obnovení, bývají k dispozici pouze v rámci podnikové sítě. Společnost Hewlett-Packard nyní představila technologii, která by měla ochránit i vzdáleně pracující uživatele.

Data Protector Notebook Extension podle HP umožňuje zálohovat a obnovovat data, i když zaměstnanci pracují vzdáleně nebo off-line. V důsledku toho je dnes velké množství důležitých dat fakticky nezálohováno a nadto fakticky uloženo mimo podnikovou síť. Uživatel může tato data omylem vymazat nebo o ně přijít např. při poruše pevného disku.

Data Protector Notebook Extension řeší tyto problémy rozšířením zásad zálohování. Data jsou v rámci systému okamžitě zachycována a automaticky zálohována pokaždé, kdy uživatel změní, vytvoří nebo obdrží jakýkoli soubor. Ten se následně dočasně uloží do lokálního úložiště a čeká na přenos do síťového serveru s plnými funkcemi zálohování a obnovení.

Zákazníci z řad firem mohou použít aplikaci HP Data Protector Notebook Extension, která zlepšuje využití přenosového pásma i úložných kapacit pomocí deduplikace, šifrování a komprese dat.