Hlavní navigace

MWC 2010: Záplava Androidů

Americká Motorola uvede během Superpoháru nový smartphone Devour a novinku s Androidem, mobil Incredible, přichystalo i HTC.
Alexandr Radecký 9. 2. 2010

Sdílet

Mobilní operační systém Google Android je čím dál oblíbenější, takže se není co divit, že výrobci ohlašují nové na něm založené mobilní telefony. Americká Motorola uvede svou novinku Devour v extra drahém reklamním čase během amerického Superpoháru. Plánovanou reklamu s Megan Fox můžete shlédnou níže.


Devour je podobný staršímu mobilu Motorola Droid/Milestone a stejně jako tento má plnohodnotnou vysouvatelnou klávesnici. Další specifikace jsou však slabší, zahrnují menší 3,1“ (7,8 cm) displej s rozlišením 480x320 bodů a 3Mpix kameru. Wi-Fi, HSDPA a GPS jsou však k dispozici a v základní výbavě bude 8GB SD karta.

Motorola Devour

skoleni31_1


Pozadu nezůstalo konkurenční tchajwanské HTC, z něhož „unikly“ informace o novince nápadně podobně smartphonu Google Nexus One. HTC Incredible má být špičkově vybavený high-end mobil vážně konkurující Nexus One (i když hardware pro Nexus One vyrábí také HTC). Velikost displeje Incredible není ještě přesně známa, ale jde o 3,5-3,7“ (8,9 až 9,4 cm) 800x480 AMOLED dotykový displej (kapacitní), dále má Incredible 1GHz Snapdragon procesor, operační systém Android verze 2.1 a 5Mpix kameru s LED přisvětlením. Samozřejmé jsou HSDPA přenosy, Wi-Fi a GPS. Velikost integrované paměti není známa, doufejme, že to bude více, než jen základní minimum, jak se v poslední době stává nepříjemným zvykem. Pravděpodobný je slot na microSD karty.

Dostupnost obou novinek není známa ani není jisté, zda a kdy se jich dočkají evropští zákazníci. Více se pravděpodobně dozvíme příští týden na veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress.

HTC Incredible