Hlavní navigace

Zářijové vydání Computerworldu je v prodeji. Co se dočtete?

5. 9. 2023

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
Magazín se věnuje zejména péči a využívání firemních dat, a to nejen prostřednictvím umělé inteligence. Píšeme také o biohackingu, grafických kartách a také se podíváme na to, kdo nese odpovědnost za zveřejněný obsah na webových stránkách.

Interaktivní reporty, bohaté vizualizace a vestavěné funkce již ve světě analytiky a business intelligence nestačí. Přinejmenším nestačí k transformaci podniku pro širší přijetí pokročilých nástrojů BI. Mnoho lidí sice bude i nadále používat svůj oblíbený tabulkový nástroj, protože jim vyhovuje. Na datové týmy je však vyvíjen tlak, aby se BI snáze implementovala, spravovala a používala. Proto jsou při prosazování moderních platforem BI marketingová slova jako samoobsluha, datová gramotnost a vyprávění příběhů o datech v módě.

Aby se analytika a BI staly jednoduššími pro odborníky i neodborníky, berou analytický svět útokem rozšířená analytika AA (Augmented Analytics) a rozhodovací inteligence DI (Decision Intelligence). A proto se jim podrobně věnujeme v našem článku a přinášíme přehled dostupných řešení na českém trhu.

Přes všechnu tu úžasnost a charisma generativní umělé inteligence mohou být největší proměny této nové epochy prozatím skryty hluboko ve sféře softwaru. Algoritmy AI, skryté před našimi zraky, mění svět, jednu databázi po druhé. Jsou to převratné systémy vytvořené tak, aby sledovaly globální data v nekonečných tabulkách a nahrazovaly je novějšími schopnostmi umělé inteligence, které jsou komplexní, adaptivní, a jak se zdá, také intuitivní. Podívejte se, jaké jsou největší novinky pro práci s firemními daty za použití umělé inteligence.

K lepší práci s firemními daty pomůže i jejich lepší ukládání. Novým trendem je spojením struktury datových skladů a flexibility datových jezer, kterým vzniká řešení data lakehouse jako všestranný nástroj k získání maximálního užitku ze shromažďovaných dat. Více informací v magazínu Computerworld 8–9/2023.

cyber23

Dalšími zajímavostmi, které v magazínu najdete, jsou třeba témata jako biohacking, novinky v oblasti grafických karet nebo další díl právního seriálu o odpovědnosti za uživatelský obsah na webu.

Inspirativní čtení.

Magazín si můžete objednat zde.

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.

Byl pro vás článek přínosný?