Hlavní navigace

Zatčen hacker, který světu dal fotky nahé Scarlett Johanssonové

Hacker, který se dostal k privátním fotografiím a korespondenci řady hollywoodských celebrit prostřednictvím jejich e-mailových účtů, byl zatčen. Hrozí mu až 121 let ve vězení.
Pavel Louda 13. 10. 2011

Sdílet

Christopher Chaney, 35letý Američan z Floridy, podle FBI kompromitoval osobní data osob jako Scarlett Johansson, Christina Aguilera nebo Mila Kunis. Celkem se proboural do více než 50 e-mailových schránek.

Poté, co ilegálně získal například kompromitující fotografie známých lidí (známé jsou například obrázky nahé Scarlett Johanssonové, jež si sama vytvořila prostřednictvím mobilního telefonu), přeposílal je na různé weby a blogy, čímž je učinil veřejné dostupné.

Chaney prý získával osobní informace o známých osobnostech na internetu a ty následně využil pro nabourání se do jejich e-mailových schránek na serverech Yahoo nebo Google.  Vyšeřovatelé neuvedli, jak se mu to povedlo, ale v minulosti hackeři hojně využívali funkcionalitu, která vyžaduje zadání určité odpovědi pro resetování hesla. Takto se například naboural do účtu elektronické pošty Sarah Palinové, americké političky, hacker David Kernell.

Nové cíle pak Chaney prý nalezl, když procházel seznam kontaktů své oběti a nastavením auto-forwardu jejich zpráv na svoji adresu. „To znamená, že i když resetoval heslo e-mailové schránky, byl schopen číst poštu, která na adresu oběti přicházela,“ tvrdí FBI.