Hlavní navigace

Zatím nejvýkonnější 5G čipset s propustností 6,5 Gb/s představil Huawei

28. 1. 2019

Sdílet

 Autor: Huawei
Balong 5000, podle výrobce nejrychlejší multimodový 5G čipset společně s prvním komerčním 5G zařízením 5G CPE Pro, ohlásil Huawei. Využitelné jsou pro smartphony, domov, kancelář i na cesty.

Balong 5000 kromě smartphonů podporuje širokou škálu produktů 5G, včetně domácích širokopásmových zařízení, přístrojů připojených k vozidlu a také modulů 5G.

"Balong 5000 otevře spotřebitelům dveře do zcela nového světa," uvedl generální ředitel CBG Huawei Richard Yu. "Balong 5000 a 5G CPE Pro poskytnou vysokorychlostní připojení a zákazníkům umožní volněji přistupovat k sítím a těšit se tak z neuvěřitelně rychlého připojení k internetu,“ doplnil Richard Yu.

Balong 5000 podporuje na jediném čipu sítě 2G, 3G, 4G a 5G a účinně snižuje latenci a spotřebu energie při výměně dat mezi různými režimy. V pásmu 6 GHz (pásma s nízkým kmitočtem, hlavní spektrum používané pro 5G) může Balong 5000 dosáhnout rychlostí stahování až 4,6 Gb/s.

Na spektru mmWave (vysokofrekvenční pásma využívaná jako rozšířené spektrum pro 5G) může Balong 5000 dosáhnout rychlostí stahování až 6,5 Gb/s, což je desetkrát rychlejší než momentálně nejlepší 4G LTE rychlosti.

Balong 5000 je také prvním čipsetem, který podporuje obě síťové architektury - standalone (SA) a non-standalone (NSA) a dokáže tak flexibilně reagovat jak na nároky běžných uživatelů, tak i poskytovatelů sítí v různých fázích vývoje 5G technologií.

Balong 5000 je i první multimodální čipová sada na světě, která podporuje komunikaci Vehicle to Everything (V2X), která poskytuje nízkou latenci a spolehlivé řešení pro připojená vozidla.

Chytré telefony společnosti Huawei s kapacitou 5G poháněné systémem Balong 5000 budou představené na letošním Mobile World Congressu v Barceloně.

Cloud22

Model 5G CPE Pro poháněný čipsetem Balong 5000 podporuje bezdrátové připojení v sítích 4G i 5G. Skrze 5G síť může být video o velikosti 1GB ve formátu HD staženo za 3 sekundy a video v rozlišení 8K může být hladce streamované. Kromě domácího využití může být zařízení 5G CPE Pro použito i pro velmi rychlé připojení malých a středních podniků.

Díky nové technologii Wi-Fi 6 dokáže 5G CPE Pro vyvinout rychlost až 4,8 Gb/s. Jde také o první 5G CPE, který podporuje Huawei HiLink a přináší tak 5G do chytrých domácností.