Hlavní navigace

Zatraktivněte si vzhled PC osvětlením sadou RGB - 4.díl

16. 7. 2017

Sdílet

 Autor: (c) satori - Fotolia.com
Chcete zapracovat na vzhledu svého počítače? Zkuste ho neotřelým způsobem nasvítit!

Předcházející díl

 

Když na Internetu navštívíte stránky nadšenců do skládání počítačových sestav, jako jsou například weby /r/battlestations nebo PCPartPicker, pak vám záhy bude jasné, jaké jsou v této oblasti nejnovější trendy co se týče vylepšování vzhledu stolních počítačů. Zjistíte totiž, že většina těch nejpovedenějších počítačových sestav je vybavena nějakou podobou LED osvětlení, přičemž konkrétní volba osvětlení je velmi pečlivě vybírána tak, aby výsledný efekt byl co nejpůsobivější a nejatraktivnější.

Instalace prvku pro řízení osvětlení v počítači

Sada NZXT HUE+ obsahuje řídící prvek sama o sobě a kromě toho v ní najdete celou řadu dalšího příslušenství, včetně například čtyř magnetických LED pásků, napájecích a prodlužovacích kabelů nebo kabelu micro-USB, díky němuž budete moci sledovat a řídit osvětlení prostřednictvím aplikace NZXT CAM.

Na předchozích řádcích jsme se již zmiňovali o tom, že LED osvětlení používá na základní desce konektor USB. Pokud však máte tyto konektory obsazeny, například proto, že je používáte k řízení all-in-one chladiče nebo pro konektory nacházející se na předním panelu počítačové skříně, budete muset vymyslet, jak se k volnému USB konektoru dostat. Firma NZXT nabízí pro tento případ řešení,kterým je vnitřní USB Hub (v ceně okolo 600 Kč),co je vskutku velmi elegantní způsob, jak zajistit volný USB konektor. Tento USB Hub pak připojíte ke konektoru USB 2.0 na základní desce (další kabel připojíte k napájecímu zdroji), čímž získáte další tři interní konektory USB adalší dva standardní porty USB-A.

NZXT Internal USB Hub

V našem případě nám tento USB Hub doslova zachránil život tohoto projektu. Proto se před započetím tohoto projektu ujistěte, že máte na základní desce skutečně dostatečný počet konektorů USB pro připojení osvětlovacích prvků!

CS24

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?