Hlavní navigace

Zefektivněte si svá datová centra

5. 2. 2008

Sdílet

Software pro automatizaci datového centra, který pomůže klientům využívat tzv. cloud computing, představila společnost IBM. Cloud computing řeší problém, kdy tyto výkyvy přetěžují některé zdroje IT, zatímco jiné systémy běží nevyužité.

Software pro automatizaci datového centra, který pomůže klientům využívat tzv. cloud computing, představila společnost IBM. Cloud computing řeší problém, kdy tyto výkyvy přetěžují některé zdroje IT, zatímco jiné systémy běží nevyužité. Zmíněné pojetí umožňuje podnikovým datovým centrům fungovat s účinností a škálovatelností klasického internetu a vystačit si tak s menšími zdroji.
Produkt Tivoli Provisioning Manager TPM dynamicky rozděluje zdroje v závislosti na výkyvech pracovní zátěže, jež jsou v současném rychle se měnícím podnikovém prostředí běžné.
TPM také automatizuje vyhledávání, nasazování, konfiguraci a správu operačních systémů, oprav, middlewaru a aplikací ve fyzických i virtuálních serverech. Poradí si s virtualizačními technologiemi, úložnými prostředky SAN a NAS i se síťovými zařízeními, jako jsou směrovače, přepínače, firewally a vyvažovače zátěže (load balancery). Řešení TPM také umožňuje společnosti automatizovat procedury a procesy v datovém centru buď úpravou automatizačních balíčků, nebo vytvořením nových balíčků, jež odpovídají doporučeným postupům společnosti.
TPM představuje klíčový prvek verze cloud computingu od IBM, jež se nazývá Blue Cloud. Technologie vyvinuté v rámci této iniciativy umožňují klientům stavět rozsáhlá, distribuovaná a globálně přístupná datacentra.
Jako základna pro automatizaci datového centra hraje TPM důležitou roli v tom, že pomáhá oddělením IT řídit spotřebu energie přepínáním nevyužitých serverů do pohotovostního režimu. Šetří tak energii a v případě potřeby servery automaticky obnovuje do aktivního režimu.
Automatickým prováděním změn v podniku snižuje TPM náklady na správu infrastrukturních zdrojů. Usnadňuje poskytování, údržbu a přidělování prostředků IT, přispívá k vyšší bezpečnosti a stabilitě systémů prostřednictvím řešení záležitostí shody softwaru s bezpečnostními zásadami. Zaměstnanci společnosti se tak mohou soustředit na problémy, jež se bezprostředně týkají podnikání firmy, a na inovace.

Některá nová vylepšení:

· Web Replay – Umožňuje odborníkům sdílet znalosti s ostatními. Pomocí funkce Web Replay může uživatel nahrát sérii klepnutí myší, zadávání dat a dalších procesů spojených s jakýmkoli složitějším úkolem. Nahraný scénář potom může spustit jakýkoli uživatel s patřičným přístupovým oprávněním. Operace, které vyžadují sérii interakcí na obrazovce, lze zhustit na jediné stisknutí tlačítka.

· Podpora oprav napříč platformami – TPM pomáhá zákazníkům automatizovat řadu kroků spojených se zajištěním shody s předpisy. Tento software například umožňuje jednotným způsobem spravovat opravy na operačních systémech Windows, Linux, Solaris a AIX.

· Integrace s produktem TADDM – TPM 5.1.1 přináší zdokonalenou integraci s produktem Tivoli Application Dependency Discovery Manager (TADDM). Ten poskytuje úplný přehled nad složitými vazbami mezi aplikacemi a automaticky vytváří a udržuje mapy aplikační infrastruktury.

· Dynamické doručování obsahu – Funkce TPM Dynamic Content Delivery zajišťuje efektivní doručování velkých datových celků, jako je video ve vysokém rozlišení, data CADu nebo online výukové materiály.

· Optimalizovaná instalace – Uživatelsky komfortní průvodce instalací pomůže zákazníkům nainstalovat celé řešení s minimálními zásahy ze strany uživatele a pomůže jim zprovoznit TPM za pár hodin.