Hlavní navigace

Získejte 50 dolarů na hosting PayPerHost.com

12. 2. 2016

Sdílet

 Autor: IDG Czech Republic
PayPerHost.com je aktuálně celosvětovým lídrem v pay as you go web hostingu. Poskytuje přátelskou zákaznickou podporu i v češtině a slovenštině. Ve spolupráci s tímto hostigem nabízíme třem čtenářům možnost získat tři kupóny v hodnotách $50, $25 a $15 na jeho služby. Podrobný návod, jak se soutěže zúčastnit, najdete na konci rozhovoru se Zsoltem Szabo, který popisuje vznik a nabídku PayPerHost.com.

Co tedy přesně PayPerHost.com dělá?

Poskytujeme doopravdy neomezený web hosting, kde platíte jen za to, co opravdu využíváte. Takový koncept zpoplatnění se jmenuje pay-as-you-go, což ve volném překladu znamená plať jen za to, co používáš. Neexistují u nás žádné „balíčky“. Namísto nich každý den spočítáme objem dat uložených na serveru a strhneme pár centů z kreditu. Výsledkem je, že za hosting pro běžnou wordpress stránku zaplatíte méně než jeden dolar měsíčně.

Byli jsme první webhosting na světě, který si začal takovým způsobem účtovat za své služby. Dnes jsme se vypracovali na největší pay as you go webhosting na světě.

 

Jak na vaši nabídku reaguje konkurence?

Tradiční webhostingoví poskytovatelé v rámci úsporných opatření omezovali své služby a dopadlo to tak, že jejich dnešní „neomezené“ balíčky mají velmi nízké limity. Podívejte se třeba na Wedos a jejich balíček NoLimit. Ve skutečnosti má limit 5 GB na všechny služby, včetně emailů. To nestačí ani pro jednoho zaměstnance, natož pro celou firmu. Balík NoLimitExtra zvyšuje limit na 10 GB, což také není mnoho.

Od levné konkurence tak přebíráme zákazníky, kteří už narazili na jejich limity. Od dražší konkurence přebíráme zase ty zákazníky, kteří si uvědomují, že platí za nevyužitý prostor.

Jsme pravděpodobně jediný ČR-SR hosting, na kterém si můžete flexibilně dokupovat výkon.I to je další z dlvodů, proč přebíráme konkurenci klienty. Jestli váš web generuje na klasickém hostingu vysokou návštěvnost, většinou vás vyhodí a prodají vám drahou VPS. U nás si můžete přikoupit PHP procesy za pár centů.

Shnrul bych to tak, že firmám je jedno, jestli platí dolar nebo deset měsíčně. Chtějí však mít jistotu, že jejich hosting zvládne všechno a že neplatí za nic zbytečně. A my jsme jediní, kdo jim to dodá.

 

Kde máte největší úspěchy?

Jsme globální hosting a služby poskytujeme v osmi jazycích. Zákazníky tak máme z celého světa. Ale protože datacentra máme zatím jenom v Evropě a Americe, tak i většinu zákazníků máme odsud. Na Slovensku máme značnou část trhu přes naši službu reseller hosting. Byla to naše první služba, se kterou jsme začali ještě pod slovenskou firmou. Tento rok připravujeme několik nových lokalit, z toho jednu v Asii.

 

 

Máte investora?

Nemáme a zatím ani nehledáme. Už jsme viděli, jak dopadly hostingy po získání investice. Nabídky jsme už ale nějaké měli.

 

Kolik lidí ve firmě pracuje?

Je nás pět a aktuálně hledáme nového zaměstnance. Plus spolupracujme mnohými lidmi externě. Stačí nám malý tým, protože se soustředíme jenom na hosting a nic jiného. Neregistrujeme ani domény, jsme experti na web hosting.

 

Na jakém principu fungují vaše technologie?

Vlastníme hardware, který jsme si postavili sami pro naše specifické potřeby. Všechny soubory k webstránkám jsou na rychlých SSD. Všechny databáze jsou v RAM, což je téměř nejrychlejší paměť v PC.

Poskytujeme 180 automatických záloh v ceně (30 dní, každé 4 hodiny) a také End to end ochranu dát proti Bit rot. Tato vlastnost, která byla před tím výhradou velkých bank a institucí, je dnes automaticky přístupná všem zákazníků PayPerHost.

Máme vlastní administrační rozhraní, které jsme si sami naprogramovali. To nám otevírá možnosti jako volba datacentra ke každé doméně zvlášť a zákazník může obsluhovat všechny trhy světa z jednoho hostingu. Bez příplatku také poskytujeme i službu SEO hosting.

Cloud22

 

Abyste byli zařazeni do soutěže o tři kupóny v hodnotách $50, $25 a $15 na služby hostingu PayPerHost.com stačí jen kliknout zde na Líbí se mi a sdílet tento článek na Facebooku. V redakci pak vybereme tři šťastlivce, kteří tyto kupony získají.